PragaCup 2017 - mladší dorostenky

Minulý víkend zlínské družstvo mladších dorostenek vybojovalo na mezinárodním turnaji Prague cup bronzové medaile.

V tak velké konkurenci je to pro toto mladé družstvo opravdu velký úspěch.

V základní skupině nás čekalo pět soupeřů. Respekt jsme měly z rumunského a dánského  týmu. Postupně se nám podařilo všechny týmy porazit a postoupit tak do dalšího kola turnaje z prvního místa. Tady jsou výsledky ze základní skupiny:

CSA Steaua / ROM/ - HC Zlín 10:18
Kobylisy – HC Zlín 10:18
Košice – HC Zlín 7:17
Forst United /GER/ - HC Zlín 6:15
TIK Taastrup Handbold/ DEN/ - HC Zlín 9:18

V hale Zelený pruh jsme odehrály další část turnaje. Ve skupině jsme se utkaly s celkem ŽRK Ivanič a SK Žeravice. Postup měl zajištěný jen vítěz. Pro další dvě družstva to však znamenalo konec v turnaji.

Chorvatské družstvo disponovalo hráčkami výraznějšího somatotypu, trošku někde jinde než my. Opět se potvrdilo, že výška nehraje až tak velkou roli. Odhodlání a bojovnost našich holek sklidila úspěch v podobě vítězství. V našem druhém utkání družstvo Žeravic předvedlo typickou bojovnou hru za obrovské podpory svých fanoušků. I přesto jsme utkání vyhrály a postoupily.

ŽRK Ivanič / CRO/ - HC Zlín 15-16
SK Žeravice – HC Zlín 12-20

Ve čtvrtfinále jsme narazily na švédský tým Skövde HF, který předváděl rychlou hru s moderními prvky házené typickou pro severní země. Naším úkolem bylo zastavit tento jejich přechod a pokusit se tím narušovat hru. Povedlo se. Holky předvedly úžasný bojovný výkon a zaslouženě zvítězily poměrem 18:15.

V semifinále nás čekal, jak se později ukázalo, vítěz celého Prague Handball Cupu v této kategorii, a to maďarský celek  Gyori ETO KC. Ještě v osmé minutě druhého poločasu byl stav 15:10 a zápas nebyl jednoznačně rozhodnutý. Přestože holky srdnatě bojovaly, nechaly soupeře v posledních 7 minutách utéct o 9 gólů. Utkání skončilo výsledkem 24:12, průběh však tomu tak jednoznačně neodpovídal. Bohužel se ukázalo, že ke konci utkání nám chyběla síla prosadit se a závěr jsme nezvládly. Stejně jako náš soupeř o bronzové medaile Sokol Vršovice, který prohrál boj o finále s dánským Skanderborgem Handbold výsledkem 19:8 .

Boj o třetí místo s českým týmem Sokol Vršovice napovídal, že to nebude nic jednoduchého. Oba týmy zkusily boj o finále, oba týmy tam nechaly mnoho sil a teď záleželo na maličkostech, kolik sil zůstalo a jak široký kádr mají. Zlín odjížděl do Prahy se dvěma družstvy v kategorii mladších dorostenek. Široký kádr tedy nyní rozhodně neměl a bohužel se nám nevyhnulo ani zranění. Ve hře ale byly bronzové medaile! Zápas byl velmi vyrovnaný. Boj o každý kousek hřiště, o každý míč. V 10. minutě druhého poločasu si soupeř vzal time out.  Skóre v tento moment bylo příznivé pro nás (16:14) a bylo jasné, že se pokusí o změnu. Pod taktovkou reprezentačního trenéra Salače zkusil osobní obranu na všechny hráčky. Náš tým se s tím však skvěle popasoval a posledních 5 minut vyhrál poměrem 4:3. Zlínské hráčky si tak bronzové medaile nenechaly utéct a po vítězství 20:17 bouřlivě slavily.

Všem hráčkám chci poděkovat. Zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a skvělou reprezentaci klubu HC Zlín.