Bundesligové okénko 2.

Druhé bundesligové kolo je za námi, tak si ho trošku přiblížíme. Některé zápasy se hrály už v sobotu a zbytek se dohrával v nedělním odpoledni.

HC Erlangen vs. MT Melsungen: 29:25 (15:15)
Nováček a vítěz 2. Bundesligy Erlangen překvapil čtvrtý tým předchozího ročníku z Melsungenu. Utkání nakonec rozhodla až poslední dvanáctiminutovka, kterou domácí vyhráli 8:4 a dotáhli tak zápas do vítězného konce. Český zástupce Pavel Horák v barvách Erlangu přispěl k vítězství dvěma trefami. Melsungen má hororový začátek sezóny, kdy prohrál i s druhým nováčkem soutěže, navíc hráče Melsungenu čeká ve středu 14.9.  Rhein-Neckar Löwen, což bude úplně jiné kafé. Pokud přijde Melsungen se stejnou formou i do tohoto duelu budou si mannheimští lvi pochutnávat na dalším soupeři. Tento zápas vysílá Nova Sport s Danem Čurdou od 19:00.

HC Erlangen: Rahmel 12, Thümmler 4, Sabljic 2, Horak 2
MT Melsungen: Fahlgren 7, Sellin 6, Danner 3, Rnic 3

dkb-handball-bundesliga.de

THW Kiel vs. TBV Lemgo: 34:23 (12:17)
V prvním domácím zápase před zraky 11 250 diváku si poradil THW Kiel s nejmladším týmem soutěže TBV Lemgo. V zápase byl velmi viditelný Niclas Ekberg, společně se Steffenem Weinholdem. Za povšimnutí stála i dvojce dvacetiletých kielských mladíků Nikola Bilykem a Lukasem Nilsson. V prvním poločase do patnácté minuty byly k vidění fáze, kdy byla hra poměrně vyrovnaná. Nicméně poté začaly zebry jednoznačně úřadovat a svou kvalitu a zkušenost předváděli až do konce zápasu. První vstup do  domácího ostrého utkání zažil i Raul Santos.

THW Kiel: Bylik 6, Ekberg 6, Weinhold 4, Vujin 4
TBV Lemgo: Mansson 5, Stenbäcken 4, Suton 3, Skroblien 3

SC Magdeburg vs. SC DHfK Leipzig: 21:21 (11:10)
Leipzig doslova vydřel bod v posledním okamžiku nad Magdeburgem, kdy v čase 59:51 dal jednadvacátou branku ze sedmimetrového hodu Christoph Steinert a zpomalil tak rozjezd Magdeburgu. Zápas byl od začátku do konce vyrovnaný a trenér Lipska Christian Prokop svůj tým evidentně dobře připravil. Zajímavá situace a vygradování celého zápasu bylo v poslední minutě, kdy došlo na strkanici a následnou červenou kartu pro brankáře Lipska. Bylo tak uplatněno nové pravidlo a nařízen sedmimetrový hod, což bylo ale chybné rozhodnutí. Vnáší to tak další spekulace a diskuze nad novou úpravou pravidel. Vložili jsme pro Vás i konkrétní situaci na videu pod textem. Poté co Magdeburg v prvním kole nestačil na Rhein-Neckar Löwen se očekávalo, že si napraví reputaci v domácím zápase s Lipskem, což se nestalo. Jediný český zástupce Roman Bečvář (Lipsko) nebyl do utkání nominován. V příštím kole jedou magdeburští do Flensburgu, kde určitě nebude snadné bodovat.

SC Magdeburg: Weber 8, Damgaard 5, Zelenovic 2, Bezjak 2
DHfK Leipzig: Rojewski 8, Binder 4, Strosack 3, Janke 3

Bergischer HC vs. VfL Gummersbach: 25:34 (12:17)
Do dvacáté minuty se Bergischer držel na dvougólový dostřel od Gummersbachu. Avšak poté přišlo vyloučení na straně domácího týmu a zkušenější soupeř stihl do konce poločasu odskočit na pětibrankový rozdíl. Prvních patnáct minut druhého poločasu patřilo jednoznačně hostům. Gummersbach šel do gólového trháku a utekl domácím na deset branek, což byl rozhodující faktor zápasu. Tomáš Babák(Bergischer) nastoupil do zápasu a připsal si jednu branku ze dvou střel.

Bergischer HC: Herman 8, Nippes 6, Oelze 3, Vilovski 2
VfL Gummersbach: Kühn 7, Ernst 5, Pevnov 5, von Gruchalla 5

sg-flensburg-handewitt.de

GWD Minden vs. FRISCH AUF! Göppingen: 25:32 (10:18)
Nováček soutěže GWD Minden, který v prvním kole překvapivě bodoval s TBV Lemgo si bodové hody nezopakoval. V prvním domácím zápase proti Göppingenu tak divákům úsměv na tváři nevykouzlil. Hosté poměrně jednoznačně ovládli první půli, kdy domácím v druhé patnáctiminutovce absolutně nefungovala obrana a celou situaci jim navíc komplikovala četná dvouminutová vyloučení.Už ve středu se Göppingen představí na horké půdě THW Kiel.

GWD Minden: Michalczik 5, Sjöstrand 4, Svitlica 4, Rambo 3
FRISCH AUF! Göppingen: Heymann 6, Schöngarth 6, Sesum 4, Schiller 4

TSV Hannover-Burgdorf vs. SG Flensburg-Handewitt: 20:35 (8:16)
SG Flensburg-Handewitt: Mahé 7, Djordjic 6, Eggert 5, Svan Hansen 5
TSV Hannover-Burgdorf: Böhm 5, Häfner 4, Johannsen 3, Mortensen 2

HBW Balingen-Weilstetten vs. HSG Wetzlar: 22:26 (9:12)

9. Hannover-Burgdorf 2 1 0 1 54:58 2
10. Minden 2 1 0 1 52:58 2
11. Coburg 2000 2 1 0 1 44:51 2
12. Erlangen 2 1 0 1 52:60 2
13. Magdeburg 2 0 1 1 41:50 1
14. Bittenfeld 1 0 0 1 22:27 0
15. Melsungen 2 0 0 2 45:54 0
16. Balingen-W. 2 0 0 2 41:52 0
17. Lemgo 2 0 0 2 49:61 0
18. Bergischer 2 0 0 2 46:64 0