STATEČNÝ BOJ VE VELKÉ BYSTŘICI DVA BODY NEPŘINESL

Z VELKÉ BYSTŘICE SE VZTYČENOU HLAVOU
 
Hodnocení výkonu družstva trenérem Budayem:
 
„Kdyby mi někdo po podzimním vítězném derby doma s Velkou Bystřicí (31:20) řekl, že k jarní  odvetě nastoupíme bez Dobeše, Kočího, Lefana,  Kolaříka a Březovského, tak bych ho považoval za utopistu. Bohužel utopie se stala realitou a my jsme odjeli k tomuto utkání se dvěma golmany a 8 hráči do pole. Těmto osmi hráčům rapidně snižovali věkový průměr dva dorostenci – Buček (1998) a Fabík (2000), takže jsme se pohybovali kolem průměru 21let.
 
Náš mladý tým mne však velmi mile překvapil, jelikož podal před plnou burácející halou téměř nadlidský výkon. Kluci drželi  nabuzeného soupeře  v nejistotě až do 50. minuty utkání, kdy  se střídal jen Kafka s Fabíkem obrana/útok a ostatní „neslezli“ 60 minut z hřiště. Utkání jsme odehráli de facto  v 7 hráčích. Osmý hráč  Paululík ještě nebyl  připraven na plnou zátěž, měl chodit jen na sedmičky. Do hry zasáhl jen cca na pět minut. Jeho obětavosti a celkového přístupu si velmi vážím!!! Je to velký srdcař a bylo to vidět i na lavičce, kde se společně s Dobešem a Kočím podílel na taktice, povzbuzoval a radil hráčům.
I když se nepodařilo v tomto utkání zvítězit, cítil jsem z hráčů obrovskou sounáležitost a semknutí, které nám v posledních utkáních chybělo a které má svůj význam do budoucna, především z pohledu upevnění morálních a lidských hodnot v týmu.

Všem klukům, kteří bojovali ať už na hřišti nebo na lavičce chci poděkovat za skvělý přístup k utkání, nezlomnou vůli, což přispělo k faktu, že jsme odcházeli z haly se ctí a vztyčenou hlavou“.
 
 
Dál netřeba průběh utkání příliš pitvat, jen přidáváme několik statistických údajů:
 
Pro Fabíka, narychlo „ostaršeného“ mladšího dorostence, to bylo první utkání v mužské soutěži a zrovna proti soupeři, který se netají ambicemi na postup do baráže o nejvyšší soutěž a který na jaře dohání bodové manko, ztracené v podzimní části soutěže. Navíc v době, kdy v našem družstvu řádí neskutečná marodka a kdy byl v Bystřici jediným střídajícím hráčem, který mohl zdravotními problémy na hodové ruce pronásledovaného Kafku střídat do útoku. Užil si to náramně – při svém debutu odehrál plnou hrací dobu v útočné fázi a vstřelil svou první dospělou ligovou branku. A vůbec nebyl na hřišti „jen do počtu“. Křest ohněm jak se patří.
 
Koncert v brance v prvním poločase předváděl Šidlík, který měl v této části hry 55% úspěšnost!!!!!. Ve druhém poločase se mu už tak nevedlo a na posledních 13 minut ho vystřídal Hrdina. O obavách domácích o výsledek svědčí i počet střel, které domácí na jeho branku vyslali v těchto fázích utkání, protože si hlídali výsledek a hráli na jistotu – pouze 6x se pokusili o střelbu. Z toho do prostoru branky mířili 4x a 2x branku minuli.  Z těchto čtyř střel byly dvě sedmičky a dva náskoky ze šestky. Hrdina byl úspěšný u jedné sedmičky a jednoho náskoku a to je úspěšnost 50%!!!!!! Takže další fantastické číslo, ale nutno podotknout, že neměl zdaleka tolik práce, jako Šidlík v prvním poločase.
 
Ostatních pět hráčů (Šáš, Vavrys, Doležel, Tejzr a Buček) zaslouží absolutorium – bojovalo snad i nad své možnosti, protože za celých 60 minut si odpočinulo jen v době tajmů a o přestávce. A to ještě stačili 3x vystartovat do trháku a dát 3 branky. Klobouk dolů.
A jedna perlička k Šášovi – v sobotu večer absolvoval 60 minut bez střídání ve Velké Bystřici, byl našim nejlepším střelcem, když ze sedmi pokusů 6x domácí trestal brankou ze hry. Druhý den, v neděli dopoledne, absolvoval druholigové utkání v dresu Napajedel, kde byl autorem 20 branek ze hry!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tím osmým hráčem do pole, který více méně jen doplnil naši zoufale prázdnou střídačku, byl Paululik, který už sice nějakou dobu trénuje, ale podzimní plastika křížových vazů mu ještě nedovoluje plnohodnotný pohyb. Proto s ním trenér počítal jen na střelbu sedmiček a do hry ho nasadil jen na pár minut. Ale o to více fandil a hecoval své spoluhráče, kteří vypouštěli duši na hřišti.
Že tato situace nenechala některé naše zraněné hráče lhostejnými k barvám Zlína, dokazuje přítomnost dvou z nich přímo na střídačce ve Velké Bystřici, ovšem v civilu - Dobeše a Kočího, kteří se v roli poradců také zapijili do hry.
 
V průběhu prvního poločasu jsme prohrávali jen jednou (0:1), jinak jsme neustále vedli o jednu až tři branky. Domácí pouze 2x srovnali na remízu (8:8 a 10:10).
Ve druhé půli byl vývoj utkání úplně stejný, ale pouze do jedenácté minuty, kdy jsme zvyšovali své vedení na 16:14. Ještě v téže minutě domácí snižují na 15:16, ale vzápětí, bohužel pro nás, střílí v průběhu dvanácti minut dalších 6 branek a naše družstvo žádnou. Naráz se mění skóre na 21:16 ve prospěch Velké Bystřice a je rozhodnuto.
V posledních několika minutách padnou jen tři branky (1x domácí, 2x naše družstvo) a skóre je upraveno na konečný stav 22:18 pro Velkou Bystřici.
 
Právě v těchto minutách, v začátku druhé poloviny druhého poločasu, už došly naši nestřídající pětici hráčů síly a nedokáží na šňůru branek domácích plnohodnotně reagovat.
Ale i tak – statečný boj a dokonalý přístup k utkání.
Kdyby někdo při odjezdu od sportovní haly ve Zlíně řekl, že v téhle „okleštěné“ sestavě potrápíme Velkou Bystřici na její domácí půdě tak dokonale, že se bude po většinu utkání bát o výsledek, měli bychom ho za fantastu.
 
Tímto výkonem si ale naši hráči sami sobě dokázali, že ne vždy odevzdají na hřišti vše, čeho jsou schopni a vlastně si na sebe upletli tak trochu bič.
Sobotní porážka sice mrzí a bolí, ale na druhé straně předvedený výkon vlastně posílil sebevědomí všem, kteří ve Velké Bystřici hráli ve žlutých dresech.
 
Teď je volný víkend a věřme, že doba do dalšího utkání doléčí všechna zranění a že ve 20. kole proti lídrovi prvoligové soutěže STRAKONICÍM nastoupíme na domácí palubovce, v neděli 23. dubna, v 16,00 hodin v plné síle a se stejným zápalem, jako ve Velké Bystřici.
 
Do konce prvoligové soutěže zůstávají ještě tři kola (Strakonice doma, Bystřice p/H venku a Jičín B doma) a boj o medailové umístění není ještě ztracený. Na první místo už nedosáhneme, ale poskočení ze stávajícího 4.místa o nějaký ten stupínek nahoru je reálné - zvláště po předvedeném výkonu ve Velké Bystřici.
 

                                            SK VELKÁ BYSTŘICE-PORR – HC ZLÍN
                                                          22:18 (10:10)

 

SESTAVA a BRANKY:

Šidlík, Hrdina – Kafka, Buček 1, Vavrys 2, Šáš 6, Paululik 1/1, Fabík 1, Doležel 4, Tejzr 3
 

SEDMIČKY:

Velká Bystřice 3/2, Zlín 3/1
 

VYLOUČENÍ:

Velká Bystřice 2, Zlín 1