MUŽI SE KONEČNĚ PŘEDSTAVILI VE ZLÍNSKÉ SH

BODY ZŮSTALY VE ZLÍNĚ

Po dvou porážkách ve dvou kolech za sebou, bylo vhodné tento vývoj zastavit a podstatně změnit – to si uvědomovali všichni naši hráči v týdnu, kdy se připravovali na první, doopravdy domácí utkání ve zlínské sportovní hale a před svými fanoušky, po téměř čtyřech měsících.
Paradoxem bylo, že příprava, až na jeden trénink, probíhala v cizím, pronajatém prostředí – 1x v Holešově a 2x v Luhačovicích. Sportovní hala Euronics byla celý týden obsazená komercí.
Takže nějaké obavy přece jen nahlodávaly odhodlání našich hráčů, i když se soupeř z Plzně pohybuje ve druhé polovině tabulky. Navíc bylo jasné, že nebudou hrát Lefan s Kočím, kteří si přivezli zranění z Náchoda a v dopoledním utkání v dresu Luhačovic se zranil Kolařík. Proto byli narychlo nominovaní dva hráči, kteří jsou sice v kádru družstva, ale kteří toho moc v dresu Zlína v letošní sezóně nenahráli – Mostýn s Mahdalem a na soupisce pro utkání se objevil také netradičně třetí golman – dorostenec Vaškovič.
 
A hned z kraje je potřeba říci, že jak utkání začalo, tak také skončilo. Hosté náš nástup nezachytili, brzy jsme vedli 3:0 a vedení drželi v průběhu celého utkání. Hosté hráli sympatickou rychlou házenou, míč jim chodil před naší obranou pěkně z ruky, v obraně nic našim hráčům nedali zadarmo, ale jejich snaha stačila vždy jen na nějakou korekci narůstajícího skóre. Plzni se podařilo v začátku utkání několikrát snížit náš náskok na jedinou branku (3:2, 4:3, 5:4), ale dál už naše družstvo hosty nepustilo. Rozdíl ve skóre se po zbytek hrací doby pohyboval v rozmezí tří (7:4, 11:8, 18:15, 22:19) a v závěru utkání až deseti branek (36:26). Poslední minuty patřily hostům, kteří dvěma brankami kosmeticky upravili skóre na konečný osmibrankový rozdíl 36:28.
Naše družstvo mělo průběh utkání po celou dobu pod kontrolou a šlo jasně za svým cílem – zisk obou bodů.
 
Proti statistice z obou prohraných utkání, se naši hráči zlepšili ve všech ukazatelích, což je samozřejmě také dáno kvalitou soupeře. Potěšilo podstatné zlepšení produktivity a úspěšnější zakončování útoků (54%), podstatně se zvedla čísla u brankářů (Šidlík 47% a nováček Vaškovič 36%).
Za co nebudou naši hráči při hodnocení utkání trenérem pochváleni, jsou zbytečně ztracené míče nepřesnými přihrávkami, chvílemi příliš „profesorská“ hra v útoku, neproměněné sedmičky. Vyprodukovali jsme minimum rychlých útoků. ale to jde na vrub častému střídání až tří hráčů obrana/útok a to se potom moc rychlých útoků založit ani nedá. Jakou je ale rychlý útok zbraní, ukázala právě Plzeň, která nám vstřelila z této herní činnosti 8 branek.
 
Závěrem lze říci, že povinné body zůstaly doma i přes problémovou přípravu a oslabení sestavy a že naši muži uhráli slušný výsledek i se třemi dorostenci (Buček, Mahdal, Vaškovič).
 
A JAK TO VIDĚL TRENÉR BUDAY?
 
„V domácím utkání s Plzní jsme i přes vítězství ještě stále nepodali výkon, který je v našich možnostech  a který by odpovídal kvalitě jednotlivých hráčů.
Nastoupil proti nám velmi běhavý a technicky slušně vybavený soupeř, který maximálně prověřil kvalitu naší obrany. Jsem rád, že kluci pochopili, že bez dobré organizace, agresivity a důslednosti v obranných činnostech se Plzeň sama neporazí.
Na konečném vítězství se zasloužila  nejen zlepšená obrana ve druhém poločase, ale především rapidně zlepšený výkon golmanů ve srovnání s utkáním v Náchodě. Pozitivem tohoto domácího utkání je debut dorosteneckého golmana Radima Vaškoviče, který podává ve své kategorii vynikající výkony a který se svého úkolu zhostil velmi dobře.
Potěšující byl také výkon staršího dorostence Saši Mahdala, který se po delší době objevil v sestavě.
Zapojení nadějných  dorostenců do utkání mužů je jeden z hlavních cílů a úkolů, který jsme si před sezónou stanovili. Každý z mladých kluků – dorostenců dostane šanci zahrát si za muže, pokud jeho výkony  v kategorii starších dorostenců budou kvalitní a nadprůměrné a pokud bude mít v sobě zdravou drzost poprat se o místo v kádru mužů.
Věřím, že po předešlých neúspěších v posledních dvou kolech se tým postupně vrátí k podzimní formě.
Současný stav však není ideální.  Limitují nás zranění Kočího, Lefana, Kolaříka a po nedělním utkání i Vavryse a Šáše.
Očekáváme, že se postupně zapojí do utkání rekonvalescenti Michal Paululík, Martin Žůrek a Štěpán Slovák a že týmu pomohou“.

                                 HC ZLÍN – Talent PLZEŇ B
                                           36:28 (19:15)

 SESTAVA a BRANKY:
Šidlík, Hrdina, Vaškovič – Kafka 2, Březovský 2, Buček 1, Vavrys 7/4, Šáš 6/1, Balun 1, Doležel 3, Tejzr 5, Dobeš 8, Mahdal, Mostýn 1
 
SEDMIČKY:
Zlín 7/5, Plzeň 1/1
 
VYLOUČENÍ:
Zlín 2, Plzeň 3