V NÁCHODĚ SE NEDAŘILO

DRUHÁ PROHRA V ŘADĚ

 S předsevzetím odčinit porážku minulý týden v „domácím“ utkání v Luhačovicích s Chodovem dobrým výkonem na hřišti soupeře, odjížděli zlínští házenkáři v sobotu do NÁCHODA.
Původní sestava měla být v plné síle, ale večer před odjezdem dostal horečku Tejzr a proto zůstal doma. Ale i přes neúčast našeho pivota a vzhledem k postavení obou celků v tabulce, jelo naše družstvo do Čech v roli papírového favorita.
A zůstalo jen u toho favorita papírového.
Prvních patnáct minut utkání bylo sice vyrovnaných, ale většinou vedl náš soupeř a my jsme dotahovali – naposledy na 7:7. Potom domácí čtyřmi brankami v řadě odskočili a tento svůj náskok do konce první půle nejen udrželi, ale ještě zvýšili na pět branek (15:10).
V prvních třiceti minutách doplatilo naše družstvo na větší počet technických chyb a ztrát míčů, na malou efektivitu v proměňování i těch nejvyloženějších brankových příležitostí a na den „blbec“, který potkal naše brankáře v podobě tečovaných míčů naší obranou, které nakonec skončili za jejich zády, nebo řadou střel, na které si náš brankář „šáhnul“, ale cestě do sítě zabránit nedokázal.
Druhý poločas začal naší brankou a snížením brankového rozdílu na čtyři (15:11), do konce první pětiminutovky se podařilo snížit na tři branky (17:14) a zdálo se, že se naše družstvo chytne. Skutečností ale byla naše následná hluchá čtvrthodinka, kterou jsme prohráli 10:4 a na ukazateli skóre svítilo nelichotivých 27:18. Zlepšený výkon v posledních deseti minutách utkání, které jsme vyhráli 9:5, stačil pouze na kosmetickou úpravu konečného skóre, které se zastavilo na stavu 32:27 pro domácí po šedesáti minutách hry.
 
Další ztrátu bodů zavinila nedůsledná obrana, za kterou se našim golmanům moc dobře nechytalo, i když i oni neměli svůj den, problémy mělo naše družstvo s proměňování jasných brankových příležitostí ze šestky, ve kterých byli domácí efektivnější, stejně jako v zakončování útoků z prostoru spojek.
 
Teď máme týden na to, aby se naše družstvo z tohoto nepovedeného utkání „vyspalo“ a na tréninku během týdne vypilovalo proměňování jasných „tutovek“, které bylo v Náchodě hodně neúspěšné.
 
Tuto neděli se naši muži představí v domácím zlínském prostředí poprvé od 4.12.2016, kdy ve sportovní hale Euronics remizovali v 10. kole prvoligové soutěže v derby s Bystřicí p/H 29:29.
Našim prvním domácím soupeřem ve Zlíně v roce 2017 bude v neděli 26.3. od 15,00 hodin béčko extraligové Plzně.
 

                                HC TJ NÁCHOD – HC ZLÍN

                                             32:27 (15:10)

 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Šidlík – Kafka 1, Březovský, Buček, Vavrys 4, Šáš 3, Kočí 1, Balun 1, Doležel, Kolařík 5, Lefan 8/4, Dobeš 4
 
SEDMIČKY:
Náchod 3/3, Zlín 5/4
 
VYLOUČENÍ:
Náchod 4, Zlín 2