MUŽI HLÁSÍ - DRUHÉ UTKÁNÍ VENKU A DRUHÉ DVA BODY

MUŽI ZVLÁDLI UTKÁNÍ V OSTRAVĚ NA JEDNIČKU
 
Minulý týden, ve 13. kole, měli zlínští házenkáři volno díky odhlášené Olomouci a proto měli na přípravu na utkání 14. kola prvoligové soutěže s Ostravou dost času.
Přípravu nepodceňovali, protože každý soupeř je nebezpečný, na domácí půdě zvlášť a navíc je naše družstvo bráno mezi prvoligovými celky jako nedávný účastník extraligy a každý soupeř se chce vytáhnout dobrým výsledkem proti loňskému účastníku extraligové soutěže. Nic na tom nemění dost podstatný fakt, že letošní kádr je proti tomu loňskému extraligovému podstatně jiný.
 
Přípravu na ostravského soupeře ovlivnil fakt, že trenér Buday věděl, že do Ostravy pojede družstvo bez tvůrce hry Dobeše a s nedoléčenými Kafkou a Hrdinou, kteří mají problémy s rameny na odhodové ruce.
Příprava byla zaměřena na pokrytí ostravského střelce Hardta, který hostuje v extraligových Hranicích a kvůli kterému Ostrava změnila i termín našeho utkání z neděle na sobotu.
Nakonec se ale Hardt „nekonal“, protože Hranice hrály své extraligové utkání právě v sobotu a ve stejný čas, jako my v Ostravě. V Ostravě nám sice chyběly různé parádičky Dobeše, ale ve finálních přihrávkách do pivota a uvolnění dalších spoluhráčů, ho velmi úspěšně zastoupili jiní naši hráči.
 
S výjimkou prvních čtyř minut, kdy Ostrava vedla 1:0, 2:1 a 3:2, bylo téměř neustále ve vedení naše družstvo. Nejprve jsme otočili vývoj skóre na svou stranu a vedli jsme 6:3 a 8:6, chvilkovou nepozorností jsme umožnili soupeři třemi brankami otočit vedení opět na stranu domácích (9:8) a o chvíli později, v 18-té minutě prvního poločasu, vyrovnat na 10:10.
To ale bylo ze strany Ostravy vše, kdy zahrozila a byla „na koni“. Od této chvíle kontrolovalo naše družstvo vývoj utkání, při snížení svého náskoku opět zabralo a odskočilo na dostatečný brankový rozdíl – 12:10, 18:13 a poločasových 19:14.
Nástup do druhého poločasu vyšel lépe domácím, když třemi brankami v řadě snížili na 17:19, ale naši hráči opět zabrali a své vedení zvýšili na 4 branky a po dalších deseti minutách jsme vedli už o šest (28:22). Ve dvacáté minutě druhé půle sice domácí snížili na rozdíl čtyř branek, ale potom nastala smršť v podání našich hráčů. Poslední desetiminutovku jsme vyhráli 10:2, trhák stíhal trhák, naše obrana nepustila svého soupeře ke kloudné střele, ukázala se lepší trénovanost našeho družstva a výsledkem bylo jednoznačné vítězství našich barev 38:26.
 
Kladem utkání bylo posledních deset minut, kdy naši hráči dokázali prodat na hřišti to, co mají natrénováno.
Na druhé straně by se ale dalo hráčům i trošičku vytknout to, že se v průběhu utkání příliš přizpůsobili svému soupeři. I když měli utkání pod kontrolou po celou hrací dobu a dovedli zabrat, když to bylo potřeba v době soupeřova snížení našeho náskoku, přece jen by se přílišné uspokojení z několika brankového náskoku v průběhu utkání se soupeři z vyšších pater tabulky nemuselo vyplatit.
Ovšem ten desetiminutový závěr byl excelentní.
 
S výjimkou brankářů se mezi střelce zapsali všichni hráči, kteří do Ostravy odjeli.
Dobešovo uvolňování pivotů úspěšně zastoupili Kafka s  Doleželem a Bučkem. Brejkoví hráči těžili z přesných výhozů Šidlíka a zakončovali rychlé útoky jednoduchými brankami. Obraně vládli Kafka s Kočím a Doleželem, v brance Šidlík. Při nepřítomnosti Dobeše dostal víc prostoru ve hře Vavrys a patřičně toho využil.
 

                       TJ SOKOL OSTRAVA – HC ZLÍN

                                      26:38 (14:19)

  
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Šidlík – Kafka 3, Březovský 2, Buček 4, Vavrys 8, Šáš 4/1, Kočí 3, Doležel 4, Kolařík 2, Tejzr 6, Lefan 2/2
 
SEDMIČKY:
Ostrava 0, Zlín 3/3
 
VYLOUČENÍ:
Ostrava 5, Zlín 3
 
 
Tento víkend čeká naše družstvo 15. kolo prvoligové soutěže, podstatně těžší soupeř a první „domácí“ utkání v jarní části soutěže.
Domácí utkání v uvozovkách proto, že na halu Euronics si ještě nějakou chvíli musíme nechat zajít chuť, když v ní dostává stále více předností komerce. Své první „domácí“ utkání v roce 2017 hrajeme v LUHAČOVICÍCH, ve sportovní hale Radostova, v neděli 12. března, v 16,00 hodin.
V tomto utkání, se soupeřem, který nás v této sezóně připravil o první dva body, by už měl nastoupit náš kádr v kompletním složení.

                                    HC ZLÍN - TJ JM CHODOV