STABILNÍ VÝKONY POSUNULY DENISU KAMENÁŘOVOU DO REPREZENTACE

Zlínská házenkářka Denisa Kamenářová tvoří na střední spojce hru svého týmu a stabilními výkony si řekla o nominaci do reprezentace žen ČR. Mezi náhradnice se zařadily navíc Michaela Kolářová, Veronika Andrýsková a Monika Kříčková.

 

Článek ČSH

České reprezentantky se v pondělí 13. března sejdou v Jindřichově Hradci k týdenní přípravě, první od prosincového šampionátu ve Švédska. Týdenní kemp vyvrcholí dvojzápasem s Rakušankami, který bude herním testem před jarní částí kvalifikace o postup na MS, v níž se český tým utká s výběrem Turecka.

Trenér Jan Bašný zveřejnil nominaci na březnovou přípravu v Jindřichově Hradci. “Před tímto srazem nás limitovala jediná věc a to je pochopitelné: Nemohli jsme nominovat žádné juniorky, protože ve stejné době budou hrát svůj kvalifikační turnaj. Rozhodl jsem se, že ani na pár dní nebudeme juniorskému výběru brát na náš sraz hráčky, které by výkonnostně měly nárok na seniorský sraz jet. Tentokrát je to tedy bez hráček, které věkově ještě patří mezi juniorky,” vysvětlil Jan Bašný absenci některých talentovaných mladých házenkářek.

Tým by se však měl na jihu Čech sejít téměř v totožné sestavě jako ve Švédsku, premiérovou pozvánku na seniorský sraz ale obdržela například Denisa Kamenářová ze Zlína nebo Tereza Fryčáková z Olomouce. “Po třech měsících od šampionátu je to první přípravný sraz. Budeme opakovat starší věci, je to dlouho, co jsme byli spolu. Zapojíme i nové hráčky, které budou na srazu poprvé,” komentoval náplň přípravy Bašný a doplnil: “Na kempu budu chtít zapracovat na obraně a hlavně na jejím středu. Budeme chtít najít vhodné řešení středu defenzívy a k tomu přidáme nějaké novinky v postupném útoku, přidáme minimálně jednu novou kombinaci. Oprášíme taky asi i některé jiné, které jsme delší dobu nepoužívali.”

Tým se na konci společně stráveného týdne dvakrát utká s reprezentačním družstvem Rakouska v přátelských zápasech. “Výsledky zápasů s Rakouskem nebudou však pro nás příliš důležité. Budeme sledovat hlavně herní projev týmu a zapracujeme na koncovkách zápasů,” dodal Bašný.

 

Zápasový program přípravy týmu žen, březen 2017

Rakousko - Česko, čtvrtek 16. března v 19.30
Česko - Rakousko, sobota 18. března v 11.00, přenos ČT Sport, Jindřichův Hradec 

 

Nominace na přípravné soustředění v Jindřichově Hradci (13. až 18. března 2017)

Brankářky: Kudláčková Petra (Slavia Praha), Müllnerová Dominika (Baník Most), Satrapová Lucie (HK Kristianstad, SWE)

Pivoti: Adámková Petra (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Šetelíková Alena (Slavia Praha)

Levé spojky: Jeřábková Markéta (Baník Most), Kordovská Kamila (Slavia Praha), Weisenbilderová Martina (HK Kristianstad, SWE)

Pravé spojky: Crhová Martina (HK Kristianstad, SWE), Hrbková Michaela (TPSG Frisch Auf Goppingen, GER), Ryšánková Helena (Stella Saint-Maur Handball, FRA)

Pravé křídlo: Fryčáková Tereza (Zora Olomouc), Janoušková Michaela (TSV Bayer 04 Leverkusen, GER), Knedlíková Jana (Györi Audi ETO, HUN)

Levé křídlo: Malá Veronika (VFL Oldenburg, GER), Salčáková Kristýna (ATH Achenheim Truchtersheim, FRA)

Střední spojka: Kamenářová Denisa (HC Zlín), Luzumová Iveta (Thüringer HC, GER), Marčíková Šárka (Sokol Poruba), Růčková Petra (Baník Most)

Náhradnice: Andrýsková Veronika (HC Zlín), Fryčáková Vendula (Zora Olomouc), Anna Gebre Selassie (Zora Olomouc), Kolářová Michaela (HC Zlín), Kříčková Monika (HC Zlín), Mučková Hana (Sokol Poruba), Pokorná Tereza (Slavia Praha), Svobodová Magdaléna (Slavia Praha), Zachová Dominika (Baník Most).