JUNIORKY ČR DOPLNÍ ZLÍNSKÁ MARIE POPELKOVÁ

Do juniorského týmu ČR se na nadcházející akci v Luhačovicích nominovaly hráčky Zlína - Adéla Baumbachová, Karolína Ševčíková, Jarmila Sedláková a křestem si projde i Marie Popelková, u které je v letošním ročníku vidět výrazný herní progres. Mezi náhradnicemi navíc figurují Barbora Rybníčková a Tereza Lapčíková.

 

Článek ČSH

Už v neděli se juniorky znovu sejdou k dalšímu přípravnému bloku. V luhačovickém sportovním centru společně absolvují třídenní herní přípravu, která vyvrcholí přípravným zápasem proti Slovensku. O nejbližším kempu svého týmu hovořil trenér Ondřej Václavek.

 

Blíží se poslední přípravný sraz české juniorské reprezentace před březnovým kvalifikačním turnajem v Hodoníně. Je aktuální nominace tou finální a, řekněme, optimální před kvalifikačními boji?
Naše nominace není ani tentokrát optimální, naše představy jsou ještě trochu jiné, na druhou stranu šanci dostávají hráčky, které příležitost dostávají poprvé nebo po delší době. Nově se marodka rozšířila o Šustkovou, Polomíkovou, Vilímovu a dorostenku Konárikovou, které jsou na různě dlouhou dobu v péči lékařů. Nově tak dostala pozvánku Marie Popelková ze Zlína, které v poslední době podává velmi dobré výkony.

Je to finální příprava před závěrečným srazem a kvalifikací. Na co se zaměříte v herní přípravě? Budete se chystat na nějaké konkrétní věci ve hře soupeřů?
Při poslední v Ruzyni jsme výrazně zapracovali na spolupráci v útoku. V tom budeme dále pokračovat, tím spíše, že se nám znovu část hráček vlivem zranění a klubových povinností obměnila. V úterý nás čeká poslední přípravné utkání na Slovensku před startem kvalifikace o ME. Trochu více se chceme věnovat hře v početní nerovnováze.

Máte už k dispozici dostatek informací o soupeřích? Nebo vám něco přípravu komplikuje?
Z našich soupeřů je otazníkem Srbsko, se kterým jsme nehráli jediné utkání. Švédky jsme naposledy viděli při Open mistrovství v Göteborgu a Rakušanky jsme pozvali v loňském roce do Prahy na přátelské dvojutkání. Oproti minulým srazům se povedlo z klubů uvolnit po domluvě téměř všechny hráčky, za což bychom chtěli klubům velmi poděkovat. Oproti předchozím srazům to tentokrát bylo téměř perfektní.

Budete se připravovat i "mentálně"? Připravujete nějaké týmové aktivity v psychologické přípravě před důležitou akcí?
Společné aktivity budeme tentokrát směřovat k utkání na Slovensku a finální přípravě v březnu v Hodoníně. Ladíme věci tak, aby hráčkám co nejvíc vyhovovaly a neměly negativní vliv na jejich herní výkon během kvalifikačního trojutkání. Rozhodně rozebereme naše tréninky, podíváme se na říjnové utkání se Slovenskem a tentokrát máme připravenou jednu krátkou aktivitu na rozvoj komunikace, která je především v obraně zásadní pro dobrou spolupráci při obsazovaní hráček, především pivotek. Více akcí a týmových aktivit máme připraveno na březen do Hodonína. Během poslední akce v Ruzyni jsme připravili volnější odpoledne, kdy jsme dostali s trochou nadsázky Hvězdy na Hvězdu.

 

Nominace pro tréninkové soustředění v Luhačovicích 26. 2. - 1. 3. 2017

Preslová Lucie (TJ Sokol Písek), Sedláková Jarmila (HC Zlín), Vašulková Jana (SHK Veselí nad Moravou), Svobodová Eva (DHC Slavia Praha), Soldánová Nikol (SHK Veselí nad Moravou), Kalinová Nikola (HK Hodonín), Buchnerová Barbora (DHK Baník Most), Ševčíková Karolína (HC Zlín), Večeřová Barbora (DHC Slavia Praha), Krlišová Natálie (HC Plzeň), Jungová Linda (DHK Baník Most), Konečná Michaela (TJ Sokol Poruba), Novotná Adéla (DHC Slavia Praha), Galušková Veronika (DHC Slavia Praha), Polášková Silvie (Tatran Bohunice), Brožová Jitka (Jiskra Havlíčkuv Brod), Baumbachová Adéla (HC Zlín), Popelková Marie (HC Zlín).
 

Náhradnice: Mučková Hana (TJ Sokol Poruba), Rybníčková Barbora (HC Zlín), Bajerová Monika (DHK Zora Olomouc), Lapčíková Tereza (HC Zlín), Vilímová Anna (TJ Sokol Kobylisy II), Šindelářová Dominika (DHC Slavia Praha), Eksteinová Tereza (DHK Baník Most), Parthová Veronika (HSV Marienberg 1956), Šustková Jana (SHK Veselí nad Moravou), Smetková Valerie (HK Hodonín)