MUŽI JSOU JEDEN BOD OD PRVNÍHO MÍSTA

ÚSPĚŠNÉ ZAHÁJENÍ JARNÍCH ODVET 1. LIGY MUŽŮ
 
Po dlouhých 10-ti týdnech začaly tento víkend jarní odvety v prvoligové soutěži mužů.
 
Naše muže čekala v neděli dlouhá cesta do LIBERCE, na palubovku letošního nováčka.
I když, vzhledem k postavení obou družstev v tabulce a bodovému rozdílu po podzimu, bylo naše družstvo papírovým favoritem, panovala v družstvu určitá nejistota, daná problémy se složením našeho kádru a také tím, že družstva ve druhé polovině tabulky hrají svá venkovní utkání v jiném složení než ta domácí.
Kafku a Hrdinu delší dobu trápí rameno na odhodové ruce. Kafka kvůli tomu hraje jen v obraně a navíc před utkáním trénoval pouze týden, protože byl čtrnáct dnů mimo republiku.
Přímo na utkání, po týdenní tréninkové absenci, jeli Vavrys s Bučkem a celý týden pro nemoc netrénoval Kočí.
S Libercem jsme hráli pouze jednou – na podzim ve Zlíně. Vyhráli jsme sice 39:32, ale v prvním poločase nás soupeř potrápil.
 
Utkání začalo v podobném stylu, jako to podzimní zlínské.
Od první minuty jsme sice byli ve vedení, ale houževnatý a běhavý soupeř vždy dokázal skóre srovnat (1:1., 2:2), nebo náš slibný náskok snížit na jedinou branku (z 9:5 na 9:8, z 13:9 na 14:13).
V tomto poločase mělo naše družstvo velkou oporu v brankáři Hrdinovi, který zlikvidoval několik soupeřových „tutovek“. Nutno dodat, že i naši střelci chvílemi dělali také brankáře domácích „pro nároďák“, když neproměnili sedmičku a několik jasných šancí z hranice šestky. Pozitivem bylo, že na snížení brankového rozdílu na jednu branku, vždy naše družstvo zareagovalo větší aktivitou a opět domácím odskočilo.
První poločas sice skončil naším těsným vedením o dvě branky 15:13, ale nástup do druhé půle tento brankový poměr výrazně změnil. Během pěti minut to bylo 20:13 a to byl základ pro úspěšné dotažení utkání do vítězného konce. Naši hráči se poučili z prvního poločasu a po celou druhou půli reagovali na snižování našeho náskoku podstatně dřív – brankový rozdíl udržovali v rozmezí bezpečných čtyř až osmi branek.
Vítězství mohlo být podstatně vyšší, nebýt zbytečných ztrát míčů a v některých momentech i ukvapenou a nepřipravenou střelbou, kterou domácí trestaly rychlými útoky.
I když byly naše útoky efektivnější než soupeřovy, přece jen jsme měli v celém utkání poměrně hodně neproměněných jasných šancí z hranice šestky a hodně darovaných míčů soupeři vlivem nepřesných přihrávek.
 
Velmi dobrý výkon podal Hrdina v brance, který byl na 46 procentech. Podporou mu byla solidní obrana, podpořená celkem deseti bloky, na kterých se podílel hlavně Kafka, dobrá poziční obrana Doležela, která musela soupeře „bolet“ a vůbec – tentokrát byla obrana lepší útoku.

                                 Handball LIBEREC – HC ZLÍN
                                          
   26:31 (13:15)


SEDMIČKY:
Liberec 1/1
Zlín        4/2
 
VYLOUČENÍ:
Liberec 4
Zlín        2
 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Šidlík – Kafka, Buček 1, Vavrys 6, Šáš 2, Kočí 6, Doležel 4, Kolařík, Tejzr 1, Lefan 7/2, Dobeš 4

Tímto vítězstvím a prohrou Strakonic se naše družstvo přiblížilo na jediný bod prvnímu místu v tabulce.
 
V dalším kole má náš celek volno, protože domácí utkání s Olomoucí se nehraje pro odstoupení soupeře ze soutěže.
 
Nejbližší utkání hrajeme v sobotu 4. března v Ostravě a první letošní domácí utkání hraje náš celek v neděli 12. března, kdy hostí Chodov Praha. Toto utkání je domácí jen podle rozlosování, protože se bude hrát kvůli komerci v naší hale v Luhačovicích.