Zlatý ENJOY Slaďovna Handbal Cup 2017 Michalovce

Starší žačky Zlína se účastnily mezinárodního turnaje na východě Slovenska v Michalovcích.

Na dlouhou šestihodinovou cestu jsme se rozhodli vydat už ve čtvrtek v dopoledních hodinách. Okolo šesté hodiny večerní všechny tři posádky v pořádku dorazili na bývalou „vojenskou zotavovnu Zemplínska šírava“. Název po trase lehce děsil i nás trenéry, ale Hotel byl zrekonstruovaný a proto ubytování mělo vyšší úroveň, než jsme očekávali.

V pátek v ranních hodinách jsme už naběhli do zápasového rytmu. Při dostavení se do Michalovské haly zůstaly některá děvčata v úžasu jaká krásná, velká, teplá hala na ně čeká. Čekal nás první těžký soupeř slovenská Šala (15:12). Utkání bylo velmi bojovné a silové. Holky po zjištění faktu, že se s nimi nikdo mazat nebude, přijaly tvrdost turnaje a dokázaly rány nejen přijímat ale také rozdávat, což je důležitý poznatek i do budoucna. Poté nás čekali dva „lehčí“ soupeři ( MŠK Vranov nad Topľou (SVK)  20:5, IUVENTA Michalovce B (SVK) 19:8) na které holky dostaly dílčí cíle a svou snahou je splnit hrály stále svou hru a tím se udržela kvalita i koncentrace k výkonu.

Večerní zápas s ELIOS Kispest NKK Budapešť už byl o poznání náročnější a děvčata tak opět musela předvést svůj lepší výkon, aby soupeři brankově utekla. Utkání nás stálo spoustu sil a díky náročnému dni jsme tak usínali s pěkným pocitem vybojovaných utkání.

Sobotní den jsme zahájili zápasem s ŠŠK SLŠ Prešov (SVK) 13:9 a následně i s Karpaty Užhorod (Ukrajina) 18:7. Oba zápasy se hrály v hale místního gymnázia a oba nás prověřily po všech stránkách. Důležité přistupování ke klíčové hráčce Prešova a nepodcenění nevyzpytatelného soupeře z Užhorodu. Poslední zápas sobotního dne nás čekal s domácím celkem IUVENTA Michalovce A (SVK) 13:15. První minuty zápasu nám moc nevyšli, nedokázali jsme dobře přistupovat ke střelcům soupeře a nechali ho tak střílet z hranice devíti metrů bez kontaktu. V té chvíli byla bezbranná v bráně i Karolína Jechová (jediná brankařka). I když jsme se snažili soupeře gólově dostihnout a chvíli se nám to i povedlo, dokonce jsme i vedli (11:10) přesto nás srazily vlastní chyby, čehož soupeř využil a odskočil nám v konečném výsledku o dvě branky. Děvčata však odvedla bojovné utkání, ve kterém nedala svou kůži lacino a bojovala do poslední minuty.

Do poslední čtyřky jsme tak postupovali z druhého místa, které nás nesměřovalo na semifinálový zápas se ELIOS Kispest NKK Budapešť. Celý zápas jsme vedli, ale nedokázali jsme se soupeři vzdálit na více jak tříbrankové vedení. V druhé půli na nás soupeř vyrukoval osobní obranou na Janu Hvozdenskou a Míšu Daňkovou, což nás ale nerozhodilo, ba naopak dobrou prací zbytku týmu při činnostech 1x1 jsme soupeři odskočili a zápas do finále jsme tak po boji už zvládli 20:12.
Čekal nás finálový zápas s domácím celkem IUVENTA Michalovce A (SVK). Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře a v prvních sedmi minutách jsme udělali spoustu chyb a neproměnili některé náskoky, ze kterých pramenil rychlý útok soupeře. Při oddechovém času, který jsme si v sedmé minutě vyžádali, jsme tak prohrávali už 6:2. Děvčata se uklidnila a na palubovku vstoupil jiný tým plný odhodlání a touhy zápas vyhrát. Do poločasu jsme zvládli soupeře dotáhnout na rozdíl jedné branky (9:10). Vstup do druhé půle nám vyšel a tím že děvčata hrála aktivně v defenzívě, jsme mohli využívat rychlý přechod do útoku, kde gólově táhla družstvo Kristýna Sedláčková, díky několika přesným výhozům brankářky Karolíny Jechové. Celý tým však táhl za jeden provaz a radost z každé branky byla vidět na každé hráčce. Pochvalu si tak zaslouží za kolektivní výkon naprosto všechny hráčky i za práci, která nebyla vidět přímo gólově 20:14 pro Zlín.

Nejlepší hráčkou našeho týmu byla vyhlášena Michela Daňková a brankářka Karolína Jechová byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje. Nejlepší střelkyní týmu byla Kristýna Sedláčková se 40 brankami a pouze o jediný gól ji uteklo ocenění pro nejlepší střelkyni turnaje (tou byla hráčky Šaľy se 41 brankami).
Při závěrečném zhodnocení bych chtěl moc poděkovat rodičům, řidičům, dědečkům, babičkám za úžasné povzbuzování a výborně zvládnutou dlouho trasu v né zrovna příjemných silničních podmínkách. Děkujeme i pořadatelům za pozvání na turnaj, který měl skvělou úroveň. A především gratuluji zlínským starším žačkám, pro které byl tento zahraniční turnaj velkou příležitostí ke sbírání cenných zkušeností.