Jeden nahoře, druhý dole aneb Vršovice 2016

O víkendu 2. - 4. 9. 2016 navštívila zlínská družstva starších žaček turnaj v Praze ve Vršovicích. Velký zápasový přínos pro oba týmy v prvním porovnání výkonosti v této sezóně s republikovou konkurencí.

Turnaj byl rozdělen do dvou základních skupin s tím, že vítězové nastoupili proti sobě s následnými souboji o konečné umístění. Našemu mladšímu družstvu starších žaček "B" se v základní skupině dařilo od začátku až do konce. Děvčata přistupovala ke všem zápasům zodpovědně, a i když jsou družstvo mladšího ročníku, tak na turnaji proti všem svým soupeřům jasně dominovala. Skupinu holky prošly poměrně hladce, když přehrály týmy jako domácí Vršovice, Olomouc, Havlíčkův Brod nebo Baník Most. Děvčata tak postoupila z první pozice do finále turnaje, které mělo zajímavý náboj i díky tomu, že proti sobě nastoupily dva týmy "B" Zlína a Olomouce. Zlínské holky od začátku zápasu diktovaly tempo hry, je potřeba říci, že byly ve všech ohledech lepším týmem. Soupeř se pokoušel osobní obranou na Janu Hvozdenskou ještě změnit a narušit herní systém družstva, ale ani to holky nerozhodilo. Výsledkem tak byla výhra týmu na pražském turnaji Vršovice Handball Cup 2016. Pochvala pro celý tým a poděkování rodičům za skvělou atmosféru.

Foto: Kamil Neubauer

O něco hůře si vedlo družstvo starších žaček "A", které nastoupilo v základní skupině proti soupeřům, které neměly holkám dělat větší problémy. Nekoncentrovanost a podceňování osobních soubojů vedlo k častým chybám především v obranné fázi, kde jsme měli velké problémy. Hned první upozornění nastalo v prvním zápase proti Pardubicím, které holky přehrály jen o jednu branku. Ale toto varování nestačilo a díky nezměněnému přístupu musel přijít zákonitý trest. Poté sice družstvo zvládlo další zápasy ve skupině, ale zlínské družstvo nachytal celek Olomouce "B", kdy při poslední devítce po čase padla branka do naší sítě (další příklad nedisciplinovanosti). Bohužel celý zápas jsme dotahovali a nebyli jsme schopni ze zajištěné obrany přecházet do rychlého útoku. Po tomto smolném gólu jsme šli do dalšího zápasu už poraženi a Slavie Praha toho využila a naše trápení ještě rozšířila. Turnaj jsme zakončili sice vítězně proti Olomouci "A", ale jen v souboji o 7-8. místo. Pochválit můžeme přechody do útoku s následným postupným útokem, avšak velké zklamání zavládlo v týmu po konečném umístění. Je potřeba si z toho vzít ponaučení a pracovat o to poctivěji a nečekat, že se výsledky dostaví samy.

Foto: Kamil Neubauer

Vybraná děvčata tento víkend míří na třídenní soustředění, kde budou rozšiřovat především herní dovednosti na další zápasy, které holky čekají.

Konečné pořadí Vršovice Handball Cupu 2016

Starší žačky:
1. HC Zlín B
2. DHK Zora Olomouc B
3. Tatran Bohunice
4. Sokol Vršovice
5. DHC Slavia Praha
6. TJ Jiskra Havlíčkův Brod
7. HC Zlín A
8. DHK Zora Olomouc A
9. DHK Banik Most
10. DHK Pardubice