Bundesligové okénko

Naše první „bundesligové okénko“ bude směřovat na aktuální dění druhého kola v německé nejvyšší soutěži.

Po středečním zápase odehraném na domácí půdě nováčka soutěže týmu Coburg 2000 se tým Rhein-Neckar Löwen posunul na první místo bundesligové tabulky. Kromě prvních patnácti minut, kdy nováček stíhal tempo se zkušeným soupeřem, měli zápas ve svých rukou jednoznačně hosté. Mannheimští lvi se po slabším úvodu zkoncentrovali a díky kvalitě a zkušenosti svých hráčů si zajistili vítězství v poměru 19:31. Ke dvěma cenným bodům získaných v minulém kole s Magdeburgem (29:20) si hosté přičetli další dva body právě s Coburgem 2000.

Rhein-Neckar Löwen | Facebook

Naopak senzace se dočkali diváci ve Wetzlaru, kde nečekaně zaváhal THW Kiel. Tým zeber, který v minulé sezóně skončil na bronzové pozici, měl problém už v poločase, kdy prohrával 15:10. Výborný výkon předvedl pětadvacetiletý brankář z Bosny a Hercegoviny Benjamin Buric, který držel zebry z Kielu pěkně v ohradě. Ačkoli hostující tým vyhrál druhý poločas o dvě branky 12:14, konečnou porážku v poměru 27:24 již odvrátit nedokázal. Trenér Wetzlaru Kai Wandschneider po zápase sršel spokojeností, nadšený byl především z týmového výkonu svého družstva: „Jen díky společné snaze a úsilí celého týmu jsme byli schopni porazit tým světového formátu “ dodal zkušený kouč.

7. Kiel 2 1 0 1 51:49 2
8. Minden 1 1 0 0 27:26 2
9. Wetzlar 2 1 0 1 49:51 2
10. Coburg 2000 2 1 0 1 44:51 2
11. Lemgo 1 0 0 1 26:27 0
12. Bittenfeld 1 0 0 1 22:27 0
13. Melsungen 1 0 0 1 20:25 0
14. Balingen-W. 1 0 0 1 19:26 0
15. Bergischer 1 0 0 1 21:30 0
16. Magdeburg 1 0 0 1 20:29 0