Muži doma vítězně s Chodovem

Muži si doma poradili s družstvem Chodova

Po remíze z minulého kola v regionálním derby se Vsetínem, chtěli zlínští házenkáři navázat na bodový přísun do tabulky i v domácím utkání s družstvem Chodova.

Hned prvním útokem se našemu mužstvu podařilo otevřít skóre utkání a vedení už do konce zápasu nepustili. Začátek utkání byl vyrovnaný a soupeř se držel na dostřel. Utkání se začalo lámat v půlce prvního poločasu, kdy muži dokázali odskočit na rozdíl 4 branek. Zbytek poločasu žádne drama nepřinesl a do šaten se šlo s vedením 16:10.

Do druhého poločasu nastoupili hráči Chodova namotivovaní a odhodlaní s výsledkem něco udělat. První branku druhého poločasu ovšem vsítil domácí celek a dostal se do pohodlného vedení 17:10. Ani tento brankový rozdíl soupeře ještě nezlomil, domácí družstvo se dostalo do útlumu, a postupem času soupeř ukrajoval z vedení domácích branku za brankou, až se dostal na dostřel 1 branky! Na ukazateli skóre svítil stav 19:18 a domácí trenér M. Slovák zareagoval oddechovým časem. Družstvo uklidnil, hráči si řekli co je potřeba, aby se zápas dohrál ve prospěch našeho celku. Po oddechovém času se podařilo hned vstřelit branku a utéct na 20:18 na což soupeř vzápětí odpověděl a opět snížil na jednobrankový rozdíl. Konečné zlomení houževnatého soupeře nastalo mezi 17 až 20 minutou kdy se hned 4x zasebou v tomto časovém úseku prosadil křídelník Novák a domácí družstvo odskočilo na 27:21. Soupeři se v závěrečné pasáži podařilo jen korigovat výsledek na konečných 31:27. Domácí si tak zaslouženě připsalli do tabulky 2 body za výhru. Nejlepším domácím střelcem zápasu byl F. Novák se 6 góly, hned v závěsu pronásledovaný 5 gólovým D. Kolaříkem a 4 gólovýma Tillerem a Švehlákem.

HC ZLÍN - TJ JM Chodov A
                                      31:27 (16:10)

SESTAVA a STŘELCI BRANEK:
Schwarzer 1, Rybiař, Černocký – Švehlák 4, Čikota, Novák 6, Tiller 4/1, Hill 1, Zaoral 3, Jirák 1, Jurka 1, D. Kolařík 5, Bednařík 2, Mikel, Mahušek 3, Šáš

Zlín            2
Chodov     2

Zlín           2/1
Chodov    4/4

Další kolo prvoligové soutěže odehrají naši muži na půdě Sokolu Šťáhlav v sobotu 24.2.2024 od 15:00.