Poslední utkání kouče Mičoly ženám bodově nevyšlo

Zlínské házenkářky neuspěly v 11. kole MOL ligy na palubovce Kynžvartu.

Házená Kynžvart  – Handball club Zlín 26:23 (13:12)

Hosté se v závěrečném kole podzimní části chtěli na soupeře vytáhnout. Favorit však doma svoji roli a aktuální výkonnost potvrdil a slavil opět vítězství, i když se na něj tentokrát více nadřel. Do branky Zlína nastoupila Barbora Hanzalíková a přes rozpačitý začátek se po sedmi obdržených brankách chytla jistějšími zákroky a držela svůj tým neustále ve hře.  Po deseti minutách Zlín vedl o dvě branky (stav 5:7), v další desetiminutovce se dostal do těsného vedení 9:8 Kynžvart. Stejným rozdílem (13:12) svítil stav na ukazateli skóre v poločase. Střelecky se ve zlínském dresu nejvíce v první části dařilo aktivním hráčkám Veronice Štipčákové a Lucii Polomíkové, které daly shodně po třech brankách.

Druhý poločas otevřela vyrovnávací brankou Zlína na 13:13 Daniela Šimková, která po delším zranění nohy získává pozvolna herní praxi v zátěži. Během čtrnácti minut se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Od stavu 18:18 se podařilo domácím čtyřmi brankami v řadě z rychlých útoků vnést větší klid na domácí střídačku. Po vyloučení Zlína a dalších dvou brankách domácích bylo již o osudu utkání předem rozhodnuto. I když se hosté nevzdali a snažili se dalšími třemi brankami upravit na 24:21, závěr si domácí celek pohlídal a oslavoval další výhru.
„Téměř tři čtvrtiny utkání jsme se drželi s kvalitním soupeřem, který dává v průměru pětatřicet branek za zápas a zdobí jej rychlý přechod do útoku. Bohužel nás trochu přibrzdilo zranění Mel Jagodič, docházely nám v závěru fyzické síly, vzhledem k tomu, že některé hráčky se po zranění teprve rozehrávají a jiné nemají dostatečné zkušenosti i fyzickou sílu. Sestava se v rámci možností točila, výsledek nevypadá úplně zle,“ zhodnotil utkání zlínský kouč Jiří Mičola a dodal.

„Pro mě je první polovina soutěže zklamání. Čekal jsem a věřil, že bychom mohli urvat aspoň deset bodů. Po kvalitní přípravě, v které měla naše hra stoupající tendenci se nám najednou po zápase s Pískem začala rozpadat. Cítil jsem, že i přes zranění, která nás potkala, na to máme, ale zřejmě jsem se zmýlil v tom, že ne celý tým má ambice a cíle hrát o přední příčky a nevěřil jsem, že se uspokojí setrvalým stavem. Tréninková účast nebyla úplně podle mých představ. Jen pár hráček to táhlo pravidelně nadoraz, což nestačí. Rezignaci jsem podal již po prohraném utkání v říjnu s Hodonínem. Oznámil jsem vše i týmu, ale byl jsem rozhodnutý práci do konce podzimní části naplno dotáhnout, než vedení najde náhradu. Včera jsem děvčatům po utkání poděkoval a popřál, ať se jim daří ve sportu i v životě a to stejné přeji i novému trenérovi. Stále si stojím za tím, že tým rozhodně potenciál má.“

Sestava a branky Handball club Zlín: B. Hanzalíková, D. Rafajová, K. Stojarová – L. Polomíková 6/2, V. Štipčáková 4, M. Kříčková 4, D. Šimková 4, N. Herbočková 2, K. Machalová 2, M. Jagodič 1, T. Filípková, V. Gabrhelová, A. Mizerová, T. Brabcová, K. Sedláčková

Sedmičky:  0 - 3/2, vyloučení 4 – 2, rozhodčí: J. Čapek, L. Veselý