ŽENY HOSTÍ V PÁTEK PARTIZÁNSKE - CHCEME HRÁT EFEKTIVNĚ A NÁTLAKOVĚ, HLÁSÍ KOUČ SABADKA

Zlínské házenkářky hostí ve 2. kole mezinárodní soutěže WHIL v pátek 9. září od 17 hodin  ve sportovní hale EURONICS HK Slávii Partizánske.

HANDBALL CLUB ZLÍN - HK SLÁVIA PARTIZÁNSKE

Zahajovací zápas soutěže zvládl Zlín bodově v Trenčíně. Vyhrál 22:16, po poločase 10:7. Střelecky se dařilo spojce Míši Sobieské (8/5). Partizánske naopak nestačilo na pražskou Slavii, když doma prohrálo 22:35 (8:17). Nejlepšími střelkyněmi slovenského týmu byly spojky Geričová (10/3) s Michnovou (5/1).

"I když je soupeř oproti loňské sezoně oslabenější, stále patří k těm silnějším. Právě od dvou zmiňovaných hráček můžeme čekat největší nebezpečí. Reprezentantka Michnová je schopna rozhodovat a zároveň vytvářet spoustu pozitivních pozic ke střelbě pro své spoluhráčky. Spojka Gerič je vyhlášenou střelkyní. Vloni jsme soupeře dokázali porazit, kdy se nám mimořádně dařilo v obraně, kterou stále zdokonalujeme. To jsme potvrdili i v utkání v Trenčíně, kde jsme dostali málo branek. Je však nutné vyvarovat se hluchých míst, kdy jsme neproměňovali vyložené šance na brankovišti. Fanoušci nováčka soutěže vytvořili domácím samozřejmě euforické prostředí, které mohlo naše děvčata trošku svazovat. Doma chceme jednoznačně od první minuty hrát efektivně, nátlakově, rozhodně. Tady je naše palubovka a na ní chceme dominovat my. Ostych by měl opadnout, potřebujeme se na svůj výkon maximálně koncentrovat," uvedl trenér Zlína Peter Sabadka.