Bojovný výkon s Pískem ženám na body nestačil

Druhé kolo Mol ligy nepřineslo zlínským házenkářkám další vytouženou výhru.

Handball club Zlín - Sokol Písek 27:28 (14:13)

Na soupisce oproti minulému vítěznému utkání došlo k menším změnám. Chyběla hrající asistentka Pavla Poznarová a spojka Michaela Sekulová (obě rodinné důvody). Doplněna byla křídelnice Sarah Podškubková. Po zranění stále týmu chybí spojka Daniela Šimková, zapojující se zatím do lehkého tréninku. Do branky se postavila od úvodu uktání Barbora Hanzalíková, která se snažila čelit nepříjemným střelám soupeřek a několik jich zlikvidovala. První branku utkání vstřelila ze sedmimetrového hodu hlavní tahounka a dirigentka Písku, Iveta Korešová.

Zlínské házenkářky se nemohly ze začátku dostat do potřebného tempa. Přesto držely do 13. minuty vyrovnanou partii (6:6). Následně skórovaly dvakrát písecké házenkářky a stav byl 6:8. Během deseti minut zlínské hráčky zabraly, využily skulinek v obraně soupeřek a vytvořily si slibný náskok 14:9. Hosté se rychle oklepali a čtyřmi brankami během pěti minut se dotáhli na rozdíl branky. Tým Zlína táhla jednoznačně kapitánka Monika Kříčková. V domácím týmu se bohužel postupně hráčky jednotlivě praly se zdravotními problémy, které nepustily kouče Jiřího Mičolu do větší variability jak v útoku, tak hlavně  v obraně.

Střední spojka Melani Jagodič si poranila rameno a po krátké pauze se rozhodla naskočit s velkým handicapem do hry, nechtěla v tom spoluhráčky nechat. Další úderná spojka Karolína Ševčíková měla zdravotní potíže již při rozcvičce, ale taky obětavě k utkání nastoupila a vydala ze sebe maximum, i když v poločase nebylo jasné, zda bude schopna pokračovat. Další spojky Veronika Štipčáková, Veronika Gabrhelová a Tereza Karlíková též bojovaly s podlomeným zdravím. Tyhle skryté věci věděl pouze tým uvnitř a nechtěl dát nic navenek znát, toužil se o body poprat.

Druhý poločas vypadal pro Zlín stále nadějně, v 37. minutě domácí vedli 20:17, další průběh 20:20, 21:21, 23:21. Střelecky i herně rostla v utkání Veronika Štipčáková, poslední zbytky sil ze sebe ždímala Karolína Ševčíková. Nelehkou úlohu v utkání měla zlínská křídla Natálie Herbočková a Lucie Polomíková, bránící na pozici spojek. Po dvou vyloučeních Moniky Kříčkové vypomáhala vydatně v obraně Adéla Mizerová, sbírající zkušenosti i v útoku na postu pivota. Ve 49. minutě hosté srovnávali na 23:23 a začala přetahovaná obou týmů o vedení. Nakonec byla úspěšnější hostující Magdalena Svobodová, která v poslední minutě vsítila vítěznou branku. Domácím vzala naději aspoň na bod nevydařená koncovka z levého křídla.

"Byl jsem plný emocí a zklamání, stejně jako hráčky, nemohu nikomu nic vyčítat, děvčata se prala na hranici svých aktuálních možností. Klobouk dolů, jak se toho zhostila a nevzdala boj dopředu. V závěru si  Melani věřila, měla odvahu a vzala zodpovědnost na sebe a nedala, i to se stává. V utkání byly jiné momenty, kdy jsme mohli situace vyhodnotit lépe. Rozdílovou a řídící hráčkou soupeře byla samozřejmě nejzkušenější házenkářka Korešová. Berme to vše pozitivně i od ní se mohou naše mladé hráčky na hřišti učit. Při analýzách utkání vždy hledáme každkou maličkost a viditelnou změnu.Těsná prohra mrzí, jedeme dál, čas nevrátíme, potřebujeme se zotavit, uhrát se ctí utkání v Dunajské Stredě a připravit se kvalitně na domácí zápas s Porubou," je odhodlán zlínský kouč Jiří Mičola.

Sestava a branky Handball club Zlín: B. Hanzalíková, D. Rafajová, K. Stojarová - K. Ševčíková 8, M. Kříčková 7, V. Štipčáková 6, L. Polomíková 3, N. Herbočková 1, V. Gabrhelová 1, M. Jagodič, T. Karlíková, L. Sekulová 1, K. Sedláčková, A, Mizerová, S. Podškubková

Sestava a branky Sokol Písek: E. Bezpalcová, L. Preslová - I. Korešová 11/4, M. Svobodová 5, M. Boorová 4, A. Kocová 3, J. Chlupová 2, E. Zelenková 1, B. Velková 1, A. Velková 1, V. Hauserová, R. Kržová, A. Bicanová, M. Jandečková

Sedmičky: 4/3 - 6/4, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: P. Kichner, M. Vacula

Ostatní utkání 2. kola MOL ligy: DHC Plzeň- HK Hodonín 31:19 (12:10), Iuventa Michalovce - TJ Sokol Poruba 29:26 (18:13), DHK Zora Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 35:27 (16:15), Házená Kynžvart - HC DAC Dunajská Streda 26:31 (14:15), DHK Baník Most - DHC Slavia Praha 30:25 (15:13)