Ženy odstartovaly sezonu cennou výhrou

Zlínské házenkářky uspěly v 1. kole mezinárodní soutěže MOL liga ročník 2023/2024.

Handball club Zlín – DHC Plzeň 26:23 (14:12)

Domácí s lehkými obměnami v sestavě oproti uplynulému ročníku vyhlíželi s nadšením po náročné  a méně populární části sezony, fyzické letní přípravě, zápasový rytmus.
Hned v úvodu soutěže čekal na Zlín soupeř, s kterým v loňské sezoně nedokázal ze čtyř utkání vydolovat ani bod. Motivace zlínských házenkářek byla enormní, což bylo od začátku utkání vidět.

V brance začínala nová posila Barbora Hanzalíková, v 12. minutě ji střídala Denisa Rafajová, ta však už svoji zkušenější parťačku zpět nepustila. „Původně jsem chtěl dát Báře jen chvilku na vydýchání a uklidnění, aby se dostala do pohody, viděl jsem, že ji tam některé míče proklouzly přes prsty,“ řekl kouč Zlína Jiří Mičola

Denisa Rafajová chytala po dlouhé soutěžní zápasové pauze, zaviněné zraněním kolena, příležitost čapla doslova za pačesy a svými jistými zákroky další změnu v brance nedovolila a byla základem úspěchu. Pár vteřin před koncem byla nucena odejít předčasně na lavku po nastřelení do hlavy. „Věřím, že v mini týmu golmanek bude zdravá konkurence, máme absolutně tři odlišné typy, což je výborně a mohou se skvěle doplňovat,“ přidal reakci zlínský trenér.

I když úvodní branku utkání vstřelila zlínská spojka Karolína Ševčíková, měly první poločas lehce více ze hry plzeňské háčky. Jejich brankařce Evě Mancellari se dařilo likvidovat střely domácí ofenzivy. První zlom nastal ve 23. minutě, kdy za stavu 7:10 Zlín během čtyřminutovky otočil na 11:10 a i když Plzeň srovnala, do kabin šly s lepším výchozím skóre domácí házenkářky. Druhý poločas ovládly zlínské hráčky v čele s  Denisou Rafajovou v brance, nepustily soupeřky ani jednou do vedení a mohly se radovat z prvních bodů v soutěži. Ani  branky nejlepších střelkyň Plzně Veroniky Fenclové (Galuškové) a Dominiky Galuškové na obrat nestačily.

„I přes menší nedostatky jsme celkem dobře bránili a narušovali útočnou sílu soupeře. Chybí nám stále lepší vyhodnocení střelby z jednotlivých postů, chceme být více nebezpeční především ze spojek. Jsem velmi spokojen s přístupem a výkonem celého týmu. Nesmíme se v žádném případě uspokojit, čeká nás další tradiční soupeř z Písku a už se musíme myšlenkama upínat k tomuto utkání,“ doplnil J. Mičola.

Opakovanou radost po utkání měla dvojice Melani Jagodič  – Barbora Hanzalíková. „Vyhrály jsme, vyhrály jsme, jsme šťastné,“ vždyť  takové momenty byly pro nás v minulých sezonách vzácné. Bylo ubíjející prohrávat a dostávat moc branek.  Před zápasem, když jsem přijela k hale, jsem měla trošku stres, ale rychle opadl. Mám zvláštní, příjemný pocit, že jsem ve Zlíně v minulosti nastupovala za mládežnické týmy a později okusila křest v ženách. Nyní jsem se po delší době vrátila a užívám si to, parta je tady super, holky nás přijaly.  Věřím, že zabojujeme o další  body, už se těšíme na příští zápasy,“ řekla po výhře usměvavá Melani Jagodič

Sestava a branky Handball club Zlín:  B. Hanzalíková, D. Rafajová,  K. Stojarová –  K. Ševčíková 7 , M. Jagodič 4 , M. Kříčková 4, V. Štipčáková 4, N. Herbočková 2, L. Polomíková 2, L. Sekulová 1, V. Gabrhelová  1, T. Karlíková 1, K. Sedláčková, P. Poznarová, A. Mizerová, M. Sekulová

Sestava a branky DHC Plzeň: E. Mancellari, V. Vrbková - V. Fenclová 5/1, D. Galušková 5, S. Schreibmeierová 3, T. Panošková 3, T. Bušauerová 2, B. Buchnerová 2, P. Lásková 2, V. Toušová 1, L. Galušková, L. Benešová, N. Melicharová, N. Tomanová, L. Drozdová

Sedmičky: 2/0 – 3/1, vyloučení: 5 – 5, rozhodčí: P. Blanár, M. Valášek

Ostatní utkání 1. kola MOL ligy: DHC Slavia Praha - DHK Zora Olomouc 25:25 (9:12), Sokol Písek - Házená Kynžvart 27:27 (12:14), HK Slovan Duslo šaľa - HK Hodonín 31:23 (12:16), TJ Sokol Poruba - DHK Baník Most 23:30 (11:13), HC DAC Dunajská Streda - Iuventa Michalovce 31:28 (14:13)

Fotografie z utkání ZDE (foto Jaroslav Pavlík)