MLADŠÍ ŽÁCI SKONČILI V CELOSTÁTNÍM FINÁLE HÁZENKÁŘSKÉHO DESETIBOJE „NA BEDNĚ“

ZLÍNŠTÍ MLADŠÍ ŽÁCI DOVEZLI Z KARVINÉ BRONZOVÉ MEDAILE

Velmi úspěšnou sportovní sezónu 2022/2023 měli také naši mladší žáci.
V krajské soutěži - Zlínské lize mladšího žactva - s výjimkou jediného utkání, ve kterém nestačili na svého soupeře a  prohráli hned ve 3. kole na půdě Napajedel, nepoznali v ostatních 17-ti soutěžních duelech hořkost porážky. V průběhu 18-ti kol nasbírali celkem 34 bodů a při vysoce aktivním skóre 629:315 celou soutěž vyhráli právě před Napajedly, které skončily druhé se 30-ti body. Odměnou zlínským nadějím byl vítězný pohár a zlaté medaile.

Vyvrcholením právě skončené sezóny byla účast našich nejmladších házenkářů také ve druhé oficiální soutěži, ve které letos družstvo startovalo - v HÁZENKÁŘSKÉM DESETIBOJI. Tato soutěž, kterou pro kategorii mladšího žactva organizuje ČSH, se skládá z regionálních a krajských kvalifikací a nejlepší družstva se v jejím samotném závěru utkávají v CELOSTÁTNÍM FINÁLE. Letošní finálové kolo hostila začátkem června Karviná a ani tady naši mladší žáci nechyběli a mezi dalšími pěti celky byli hodně vidět.

Během tří dnů se hodnotilo deset disciplín:

• hod míčkem do dálky
  • skok sounož do dálky
  • sprint na 2x15m
  • utkání s osobní obranou (každý s každým)
  • normální utkání (každý s každým)
  • překážková dráha
  • hod na razanci střelby
  • shot-out (trháky)
  • aktivita (čím víc autorů branek v obou utkáních, tím víc plusových bodů pro družstvo)
  • fair-play (mínus body za tresty - žluté karty, červené karty, vyloučení)

Naši kluci zvládli tento třídenní desetibojařský maratón s přehledem, když v celkovém účtování získali celkem 44 bodů a obsadili celkově velmi pěkné 3. místo mezi šesticí nejlepších družstev z celé české republiky. Na vítěze z Plzně sice ztratili 10 bodů, ale stříbrná příčka jim utekla o pouhý jediný bod.
Po vítězství a zlatých medailích z krajské soutěže si naši mladší žáci pověsili v Karviné na krk medaile bronzové. Je to další výrazný úspěch v sezóně 2022/2023 kolektivu zlínských mladých házenkářů pod vedením trenérské dvojice F. Marek, P. Kočí a vedoucí družstva A. Parkánové.

Házenkářský desetiboj v Karviné absolvovali:
A. Bartoň, J. Bělíček, A. Franěk, J. Choleček, J. Kučerka, K. Parkán, L. Prandorfi, E. Surý, F. Šeděnka, V. Šimurda, D. Trunkát, A. Trýska, V. Vaculík a V. Zasadil

V kádru, který absolvoval letošní úspěšnou sezónu, ale v Karviné nebyli, jsou ještě F. Kubiš a Š. Slovák.