Rozjeté trio Písku si s ženami Zlína poradilo

V 11. kole MOL ligy se Zlín doma, v azylu luhačovické haly Radostova, utkal s Pískem. Ani vyrovnaný první poločas domácím na body nestačil.

Handball club Zlín - Sokol Písek 29:38 (16:17)

Zlínské házenkářky i přes týdenní přípravu a soustředění se na hru Písku, v čele se zkušenou a sehranou dvojicí Iveta Korešová - Alena Stellnerová, svůj úkol nezvládly. I když se zlínský tým první poločas držel a během úvodní desetiminutovky převážně i vedl, v průběhu utkání se stále více prosazovaly již zmiňované hráčky, ke kterým se přidala navíc další střelkyně Eva Svobodová. Do domácí branky se postavila Kristýna Stojarová, po deváté obdržené brance ji střídala Jana Dokoupilová. Obě brankařky měly světlé monenty, kdy svůj tým podržely, bohužel opačným směrem z obrany to moc nefungovalo. Nedůslednost zlínské defenzivy, nepřesné přihrávky a špatný návrat do obrany, to vše nahrávalo do karet soupeřkám. Pozitivem byly úspěšné pokusy střelby zlínských spojek z dálky (Karolína Ševčíková 2, Veronika Gabrhelová 2, Michaela Daňková 1, Veronika Štipčáková 1). Střelecky byla v první třicetiminutovce nejvíce úspěšná Michaela Daňková (4 branky) s Natálií Herbočkovou (3 branky). Ve 27. minutě Zlín přišel o pivotmanku Moniku Kříčkovou, která byla vyloučena do konce utkání za faul při vyběhnutí  na Ivetu Korešovou

Do 38. minuty a stavu 22:23 po brance Lucie Polomíkové ještě Zlín držel naději na úspěch. Na levé spojce se dařilo Veronice Gabrhelové. Hosté však dali tři branky v řadě během necelé minuty a upravovaly výsledek na 22:26. Po timeoutu a pokusu o zklidnění zlínského trenéra Jiřího Mičoly již však hrály prim písecké hráčky. Vstřelily další branku z ruky Evy Svobodové na 22:27 a Zlín měl i přes snahu problém vrátit se do hry a pokusit se o zvrat. Ani opětovné střídání domácích brankařek sestavou okleštěný Písek nepřibrzdilo a ten utkání dohrál s přehledem a klidem. Na druhé straně Písek podržela v důležitých momentech Eva Bezpalcová

"Po nadějné první půli nás nakonec Písek zaslouženě přehrál. Připravovali jsme se na tahounky hostů včetně zmaření jejich rychlých útoků. Nepodařilo se nám to, zkoušeli jsme v zápase různé změny bez efektivního výsledku. Jsme zklamaní, chybí mi tam u některých větší zápal do hry. Stále hledáme lídry, což bych očekával od starších, zkušenějších hráček. Zatím nám to táhnou spíše mladší děvčata. Věřím, že se po pauze více zvedneme, pokud budeme k tréninkům přistupovat zodpovědně a zapracujeme na svých slabinách. Každá hráčka musí začít především sama u sebe," řekl po utkání trenér Zlína Jiří Mičola

Zlín zůstává po první odehrané polovině utkání v tabulce na 10. místě s pěti body před Porubou. Písek si připsal 2 body a celkově je pátý, třináctibodový.

Sestava a branky Handball club Zlín: K. Stojarová, J. Dokoupilová, B. Šimková - V. Gabrhelová 9/3, M. Daňková 5, K. Ševčíková 4, N. Herbočková 3, L. Polomíková 2, M. Kříčková 1, M. Kolářová 1, L. Sekulová 1, D. Šimková 1, M. Sekulová 1, V. Štipčáková 1, A. Mizerová, K. Sedláčková

Sestava a branky Sokol Písek: L. Preslová, E. Bezpalcová - A. Stellnerová 13, I. Korešová 10, E. Svobodová 8/1, B. Velková 3, M. Svobodová 2, B. Plojharová 1, E. Kordíková 1,  B. Hanzelínová, A. Bicanová, L. Chlupová

Sedmičky: 4/3 - 2/1, vyloučení: 1(+ ČK M. Kříčková) - 2, rozhodčí: P. Kichner, M. Vacula

Ostatní utkání 11. kola: DHC Sokol Poruba - Házená kynžvart 25:28 (11:14), DHK Zora Olomouc - AHT HC Tatran Stupava 34:18 (20:5), HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Slavia Praha 27:24, HC DAC Dunajská Streda - DHC Plzeň (odloženo) Iuventa Michalovce - DHK Baník Most (20.12.2022 17:30 h.)