Ženy završily šestibodovou nedělní jízdu

Zlínské házenkářky vybojovaly v 6. kole MOL ligy dva cenné body s Olomoucí.

Handball club Zlín - DHK Zora Olomouc 31:28 (15:15)

Zlínský klub může považovat uplynulou neděli za zlatou. Po odpoledních výhrách starších 31:24 (14:10) a mladších 28:22 (13:15) dorostenek dokonaly ženy úspěšnou sérii tří výher v řadě, neboť všechny týmy měly stejného soupeře, Zoru Olomouc.

Utkání mělo od prvních minut náboj a oba týmy se prezentovaly enormním nasazením. Do branky Zlína nastoupila Kristýna Stojarová, která stihla vedle několika úspěšných zákroků neustále hecovat spoluhráčky před sebou. Na druhé straně kryla soupeřkám záda obávaná Michaela Polášková. Obě brankařky měly lví podíl na vyrovnaném stavu v prvním poločase.

První branka utkání padla až ve 3. minutě. Postarala se o ni s přehledem domácí Michaela Daňková, která byla v tomto utkání ze sedmiček stoprocentní(4/4). Za Olomouc kontrovala ihned ze spojky Michaela Smějová. Do vedení poslala hosty agilní spojka Natálie Kuxová, tentokrát byla úspěšná ze sedmimetrového hodu. Na tuto hráčku byla upřena velká pozornost zlínské obrany. Do poločasu se prosadila ještě dvakrát ze hry. O vyrovnání Zlína na 2:2 se zasloužila proskokem ze šestky Karolína Ševčíková. Poté přišla chvíle pro domácí bojovnici Michaelu Kolářovou, která dávala dlouhý míč přes celé hřiště do odryté branky hostů, stav 3:2. Ti však ve stejné minutě srovnávali  ze spojky Monikou Machačovou na 3:3.

Domácí hráčky  si šly za svým cílem a Michaela Kolářová znovu udeřila ze spojky, následovala ji  přesná střela z levého křídla v podání Natálie Herbočkové, 5:3. Nastala hluchá pasáž na zlínské straně, čehož bravurně Olomouc využila.  Z pěti branek v řadě dala čtyři z rychlých útoků a jednu ze sedmičky (5:8). V této fázi se zlínské obraně nedařilo lépe vyhodnotit návrat do obrany a zachytit dlouhé, přesné přihrávky do rychlých brejků. Tři z nich využila skvěle Martina Přikrylová. Ze sedmičky snižovala na 6:8 Michaela Daňková. Ve 14. minutě byl stav 6:9, branku střílela Anna Možíšová. Na 7:9 upravila z pravého křídla Lenka Sekulová. Od 16. minuty, kdy Olomouc upravila skóre na 7:10 se během pěti minut prosadily jen domácí hráčky a brankami Michaely Sekulové, Natálie Herbočkové, Michaely Daňkové (2x) se znovu patřičně nabudily do dalších fází utkání.

V posledních šesti minutách první půle dělala největší problém olomoucké obraně zlínská spojka Veronika Gabrhelová, která se prosadila čtyřikrát a poslední brankou srovnala na 15:15.

Do druhé půle vstoupily lépe hostující hráčky a opět se prosadila Michaela Smějová, 15:16. Srovnala Michaela Kolářová. Naposledy se do vedení v utkání dostala Olomouc v 32. minutě za stavu 16:17. Z pivota se pak nekompromisně prosadila Monika Kříčková, 17:17. Další pětiminutový úsek Zlín vyhrál 5:1. O branky domácích se zasloužily Karolína Ševčíková, výborně hrající v útoku i obraně Natálie Herbočková, třikrát byla úspěšná Lucie Polomíková.

Zlínské házenkářky již nepolevily a vedení si udržovaly do samotného závěru, i když se Olomouc nevzdávala do poslední chvíle. Rozhodla domácí důrazná obrana s včasným přerušováním hry. O hezké akce a branky Zlína se ještě postaraly Monika KříčkováMichaely - Kolářová s Daňkovou, Veroniky - Štipčáková s Gabrhelovou a Tereza Karlíková. Závěr utkání si užila i šťastná brankařka Zlína Kristýna Stojarová

"Tým podal zodpovědný kolektivní výkon, kde nechybělo nasazení od první do poslední minuty. Hodně sil jsme vydali při náročně vysunuté obraně, přesto jsme si i v útoku udrželi tlak a tah na branku. Chybičky tam samozřejmě byly, na těch budeme dál pracovat, ale jsem s celkovým výkonem a hlavně přístupem všech hráček včetně lavičky maximálně spokojený," hodnotil výhru zlínský kouč Jiří Mičola

Sestava a branky Handball club Zlín: K. Stojarová, J. Dokoupilová, A. Feščáková - M. Daňková 7/4, M. Kolářová 5, V. Gabrhelová 5, N. Herbočková 3, L. Polomíková 3, M. Kříčková 2, K. Ševčíková 2,  V. Štipčáková 1, T. Karlíková 1, M. Sekulová 1, L. Sekulová 1, D. Šimková, K. Sedláčková

Branky DHK Zora Olomouc: N. Kuxová 6/2, K. Kubálková 4, A. Možíšová 4, T. Fryčáková 3, M. Machačová 3, M. Přikrylová 3, N. Jansová 2, M. Smějová 2, C. Roupcová 1

Sedmičky: 4/4 - 3/2, vyloučení: 5 - 4, rozhodčí: M. Valášek, J. Vychodil

Ostatní utkání 6. kola MOL ligy: DHC Slavia Praha - Házená Kynžvart 25:20 (15:10), DHK baník Most - AHT HC Tatran Stupava 33:17 (15:9), Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba 37:24 (20:9), Sokol Písek - HC DAC Dunajská Streda 13:12 - nedohráno pro špatný stav palubovky,DHC Plzeň - HK Slovan Duslo Šaľa 33:36 (13:18).

Zlínský tým žen odskočil v aktuální tabulce MOL ligy se třemi body z poslední 12. pozice na 10. místo před ostravskou Porubu, se kterou sehraje další utkání Mol ligy v sobotu 22.. října od 19 hodin v Polance nad Odrou.