Ženy uzavřely sezonu výhrou a jsou stále interligové - doplněno o zhodnocení Natálie Krajčové

Zlínské házenkářky uhrály i druhé barážové utkání v Kunovicích a zajistily si účast v nejvyšší ženské soutěži i pro příští sezonu.

SHK Kunovice - Handball PSG Zlín 22:25 (9:13)

Hosté začali utkání ve velkém stylu, i když věděli, že mají z domácího hřiště náskok jednadvaceti branek po výhře 39:18. Zlín byl nabuzen a hrál s chutí v obraně s rychlým přechodem do útoku. Brzy si získal slibný náskok  8:0 třemi přesnými trefami Karolíny Ševčíkové, po dvou přidaly Michaela Daňková s Natálií Krajčovou, jednou skórovala Jana Hvozdenská. Ve zlínské brance začínala s přehledem Žaneta Stojarová. Tempo lehce opadlo, čehož využili domácí a první jejich gól padl až v 11. minutě z ruky top střelkyně 1. ligy Sabiny Fiuráškové (odchovankyně zlínské házené).

Kunovické házenkářky postupně stahovaly náskok soupeře a do poločasu se přiblížily na rozdíl čtyř branek. Hosté dohrávali hezké akce, ale trochu polevili v koncentraci a neproměňovali vyložené šance.

Ve druhé půli si zlínský tým stále hlídal výsledek. Domácím se i přes nesmírnou snahu nepodařilo ani jednou během utkání dostat do vedení.

Do hry nemohla nastoupit nejzkušenější zlínská brankařka Iveta Blažková, která v úvodním barážovém klání neuhnula před střelou do hlavy z bezprostřední blízkosti a skončila v péči lékařů. Pro další komplikace na brankařském postu byla po roční odmlce ochotna jít vypomoct týmu v baráži dvojice Žaneta Stojarová s Andreou Vařechovou. Premiéru v ženské kategorii okusila proti sedmimetrovému hodu i dorostenecká brankařka Kateřina Lukovicsová (2004). Tohle trio si zaslouží pochvalu a respekt za odvahu naskočit bez přípravy narychlo do rozhodující fáze sezony.

Mimořádné volno od zlínského trenéra Jiřího Řezníka navíc dostala pivotka Monika Kříčková, kterou velmi dobře zastoupila dorostenka Natálie Krajčová. I ostatní její mládežnické spoluhráčky, které se teprve seznamují s ženskou kategorií překvapily a jsou příslibem do budoucna.

"Díky tomu, že jsme v prvním barážovém utkání s Kunovicema vyhrály o více branek, tak nervozita před zápasem nebyla zas tak velká. Začátek zápasu probíhal tak, jak jsme si přály, ale utkání v Kunovicích nikdy nebyla lehká. Nervozita přišla ve chvíli, kdy Kunovice srovnaly skóre. Začal také sílit tlak ze strany diváků. Ale nás nic nerozhodilo, dokázaly jsme si vytvořit náskok a zápas jsme vyhrály. Pocity po tomto zápase byly velmi radostné a uklidňující, protože přece jenom jsme si dokázaly udržet místo v MOL lize," zhodnotila poslední utkání sezony žen mladinká pivotka Natálie Krajčová.

Zlínský tým i s jeho širším kádrem dostává velkou pochvalu za zvládnutí celé sezony, zejména jejího vypjatého závěru!

Sestava a branky Handball PSG Zlín: Ž. Stojarová, A. Vařechová, K. Lukovicsová - K. Ševčíková 6, M. Daňková 4, N. Krajčová 4, M. Kolářová 3, L. Polomíková 2, J. Hvozdenská 2, N. Herbočková 2, L. Sekulová 1, S. Hozová 1, L. Holíncová, V. Štipčáková, K. Sedláčková