Ženy dohrály play-out se ctí, čekají na oficiální model baráže

Zlínské házenkářky odehrály poslední utkání play-out se Salvií Praha, které již nemělo na jeho postavení v mini tabulce vliv.

Handball PSG Zlín - DHC Slavia Praha 26:29 (11:15)

Domácí celek má již v hlavách spíše nadcházející barážová klání, přesto ani závěrečné utkání play-out nevypustil a odehrál jej se ctí až do posledního hvizdu rozhodčích. První polovina úvodní třicetiminutovky však zlínským házenkářkám moc nevycházela. Skóre otevřela hostující střední spojka Denisa Holeňáková. Ve 2.minutě vyrovnala zlínská spojka Karolína Ševčíková, která se dostává postupně do herní pohody.  Zlínskému týmu však vázla souhra v obraně a útoku chyběla též vyšší produktivita. V 16. minutě byl pro něj stav nepříznivý 4:8. Zlín brzdila spousta neproměněných šancí a a taky příliš zbrklá střelba.  V 19. minutě svítil stav na ukazateli 5:11, o pět minut později 6:13. Bohužel ze hry musela pro krvavé zranění odstoupit brankařka Iveta Blažková, která byla nastřelena z bezprostřední blízkosti do hlavy. V brance ji vystřídala Kristýna Stojarová. Zbývající úsek Zlín vyhrál 5:2, což mu dávalo šance na úspěch před vstupem do druhého poločasu. Na 11:14 upravovala z pravého křídla Lucie Polomíková, ale z další akce kontrovala poločasový výsledek agilní Denisa Holeňáková.

Hned po přestávce snížila stav Karolína Ševčíková. Domácí celek nepřestával aktivně hrát. Ve druhé půli se do hry více zapojila zlínská křídla Natálie Herbočková a Kristýna Sedláčková, střelbu zefetivnily i pivotky Monika Kříčková s Natálií Krajčovou a hra se oživila i nástupem spojky Jany Hvozdenské. Na sedmičku se po delším zranění (zlomené zápěstí) postavila i zlínská Veronika Štipčáková a byla úspěšná. Hostující tým si přesto vedení pohlídal až do konce.

Ve zlínském dresu nastoupily zlatými medailemi dekorované starší dorostenky brankařka Kristýna Stojarová, spojky Jana Hvozdenská, Simona Hozová a pivotka Natálie Krajčová. V sezoně byla oporou žen v brance také další dorostenka Denisa Rafajová (zranění kolena) a na levém křídle Sarah Podškubková (zranění kotníku). Všem hráčkám patří velká gratulace a přání, aby se v kariéře posunovaly co nejvýše.

Zlín pod vedením nového kouče Jiřího Řezníka ukázal, že je schopen hrát s kterýmkoliv týmem vyrovnanou partii. V tomto týdnu navíc zakončí studijní povinnosti maturantky a na předpokládanou baráž s vítězem 1. ligy Kunovicemi by již mohly mít hráčky čistou hlavu. Stále však týmy, kterých se tato část týká, čekají na oficiální podklady ze svazu.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, K. Stojarová - N. Herbočková 5, K. Ševčíková 4, M. Kříčková 4, K. Sedláčková 3, M. Kolářková 3/2, J. Hvozdenská 2, M. Daňková 1, L. Sekulová 1, L. Polomíková 1, N. Krajčová 1, V. Štipčáková 1/1, L. Holíncová, S. Hozová

Branky DHC Slavia Praha: A. Míšová 7/3, D. Holeňáková 5, J. Franková 5, M. Weisenbilderová 4, M. Svobodová 4, T. Vostárková 2, B. Vavroušková 1, I. Borcan 1

Sedmičky: 5/3, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: T. Bubeníček, T. Petruška

Další utkání 6. kola play-out: Sokol Písek - DHC Sokol Poruba 33:28 (16:12)

Ve středečním utkání 5. kola play-out zlínské házenkářky neuspěly v Porubě, kam odjely v okleštěné sestavě.

DHC Sokol Poruba - Handball PSG Zlín 33:26 (16:16)

I přes omezený počet hráček do pole se Zlín se soupeřem tahal první poločas, v brance se dařilo Ivetě Blažkové. Velmi aktivně hrály po celé utkání v útoku Michaela Daňková s Karolínou Ševčíkovou. Mile překvapila i další spojka Laura Holíncová. Lehce však vázla výraznější spolupráce s pivotem. Nedařila se střelba z pravého křídla a zůstaly neproměněny rychlé útoky i sedmimetrový hod. Zlínský tým taky sráželo v klíčových momentech mnoho technických chyb. Druhý poločas patřil Porubě. Závěr utkání dochytala ve zlínské brance Kristýna Stojarová.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková , K. Stojarová - M. Daňková 9/2, K. Ševčíková 6, L. Holíncová 3, N. Herbočková 2, M. Kříčková 1, L. Polomíková 2, K. Sedláčková 2, L. Sekulová 1, M. Kolářová, N. Krajčová

Další utkání 5. kola play-out: DHC Slavia Praha - Sokol Písek 30:23 (13:14)