Ženy odehrály vyrovnanou partii s Pískem

Zlínské házenkářky uhrály remizu ve 4. kole play-out doma s Pískem.

Handball PSG Zlín - Sokol Písek 27:27 (15:14)

Přestože utkání již nemělo vliv na postavení Zlína v tabulce play-out, domácí házenkářky se chtěly před svými fanoušky vytáhnout. Do branky nastoupila Iveta Blažková. Tentokrát chyběla Karolína Jechová, která podstoupila delší dobu plánovaný zákrok ramena. Oproti minulému utkání se Slavií chyběla též spojka Michaela Sekulová (svalové zranění nohy). Do hry se naopak zapojily Kristýna Sedláčková, Jana Hvozdenská a Simona Hozová.

Zlínský tým si pod vedením nového kouče Jiřího Řezníka utkání dobře rozehrál. O první branku se postarala písecká spojka Kristýna Kubišová. Domácí kontrovali a ve 4. minutě vedli z rukou Moniky Kříčkové, Michaely Daňkové a Karolíny Ševčíkové 3:1. Ve 14. minutě si stále Zlín udržoval mírný náskok 6:4 (skórovaly Monika Kříčková a dvakrát ze sedmičky Michaela Kolářová.) V 15. minutě  Písek vyrovnal na 6:6. V hostující brance brzdila zlínské střelkyně zkušená Eva Bezpalcová.

Po tříminutové přetahované se podařilo Zlínu čtyřmi brankami v řadě (Monika Kříčková, Lucie Polomíková a dvakrát  byla úspěšná Michaela Daňková) utrhnout na pětibrankový rozdíl 13:8. Hosté však pokračovali v tlaku a dotahovali až na jednobrankovou ztrátu do konce prvního poločasu. Domácí prohráli sedmiminutový úsek 2:6.

Ve druhé půlce se Zlín hned z úvodu utrhl na slibných 18:14. Ve 40. minutě ještě vedl 20:14. Následovala jejich hluchá pasáž, naopak hosté se nadechli k náporu a šesti brankami otočili skóre. O minutu později Zlín prohrával 21:23, s čímž se nechtěl smířit a třemi cennými brankami se opět dostal do vedení 24:23, kdy skórovala Kristýna Sedláčková.  Poslední 27. branku domácího týmu vstítila Lucie Polomíková pět minut před koncem. Hosté si šli urputně za svým cílem a dvěma brankami se jim nakonec podařilo vybojovat bod.

"Myslím, že jsme uhrály dobré utkání, díky komunikaci a tvrdé obraně jsme hráčky Písku přerušovaly. V útoku nám to taky šlapalo, když jsme se rozběhly a natáhly na sebe hráčku, tak někde vznikl prostor, kterého jsme využily. Hrály jsme kolektivně a velká škoda, že jsme si zápas nechaly na konci utéct, když jsme většinu času vedly. Každá hráčka do zápasu vložila své síly a proto hodnotím zápas kladně," byla spokojena s týmovou hrou nejlepší střelkyně utkání Karolína Ševčíková, která byla velmi aktivní i v defenzivě.

Sedmičky: 5/3 - 3/2, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: P. Kichner, M. Vacula

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, K. Stojarová - K. Ševčíková 6, M. Kříčková 5, M. Kolářová 5/3, M. Daňková 4, L. Polomíková 2, J. Hvozdenská 2, K. Sedláčková 2, N. Krajčová 1, N. Herbočková, L. Sekulová, L. Holíncová, S. Hozová

Branky Sokola Písek: K. Kubišová 10/2, A. Stellnerová 5, M. Součková 4, E. Svobodová 4, J. Chlupová 2, A. Merglová 1, A. Velková 1

Druhé utkání play-out odehrají DHC Sokol Poruba dnes, v neděli 8.5. 2022 od 16:30 hodin, s DHC Slavia Praha.

Kompletní fotogalerie z utkání ZDE (foto JP)