Ženy mají odehranou úvodní část play-out, na Slavii odjely s novým koučem

Zlínské házenkářky sehrály v nejvyšší soutěži tři kola play-out, odvety zahájí v sobotu doma s Pískem. Na Slavii včera odjely s novým koučem Jiřím Řezníkem.

DHC Slavia Praha - Handball PSG Zlín 32:21 (18:13)

Třetí kolo play-out nebylo pro zlínský tým úspěšné. Do hostující branky se při absenci Ivety Blažkové (pracovní povinnosti) postavila Karolína Jechová, v prvním poločase ji ještě střídala Kristýna Stojarová. Maturitní povinnosti nedovolily i některým dorostenkám odcestovat k utkání. Úvodní čtyři minuty sice patřily Zlínu, kdy vedl 1:0 (Michaela Daňková), 2:1 (Lenka Sekulová), 3:1 (Michaela Kolářová) a 4:2 (Lenka Sekulová). Poté domácí srovnali dvěma brankami na 4:4. Dvě vedoucí branky v řadě na 5:4 a 6:5  vsítila Monika Kříčková. Ve 13. minutě ještě Zlín udržel střelou Karolíny Ševčíkové vedení 7:6. Ve 14. minutě již byl opět vyronaný stav. Slavia však rázem měla navrch a dalšími pěti brankami prakticky rozhodla o zbývajícím průběhu utkání. Ze hry navíc odstoupila pro zranění nohy zlínská spojka Michaela Sekulová.

Ve druhém poločase si domácí tým udržoval náskok a nedovolil zlínským házenkářkám dotáhnout se a případně bojovat o body.

Události předcházejícíh dnů měly ve zlínském klubu rychlý průběh a před úterním tréninkem byl týmu žen představen nový kouč Jiří Řezník, střídající Ivo Vávru. Po prvním seznamovacím tréninku již s týmem nový kouč odjel ke svému premiérovému startu v MOL lize.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: K. Jechová, K. Stojarová - M. Kolářová 5/1, M. Kříčková 4, M. Daňková 4, L. Sekulová 2, K. Ševčíková 2, N. Krajčová 2, L. Polomíková 1, N. Herbočková 1, M. Sekulová, L. Holíncová

Branky DHC Slavia Praha: A. Míšová 8/1, D. Holeňáková 4, T. Vostárková 3, J. Franková 3, M. Svobodová 3, M. Weisenbilderová 2, N. Motejlová 2, V. Fryčáková 2, V. Duranková 2, A. Novotná 2, B. Vavroušková 1

Sedmičky: 1/1 - 2/1, vyloučení: 4 - 1, rozhodčí: R. Kavulič, D. Pavlát