Ženy zvládly další odvetu, bodovaly v Polsku

Zlínské házenkářky vyhrály utkání 20. kola MOL ligy na palubovce polského Chorzówa.

KPR RUCH Chorzów - Handball PSG Zlín 22:26 (14:14)

Odveta z podzimu (33:40) vyšla zlínskému týmu na výbornou. K cenné výhře se musely zlínské házenkářky postupně  propracovat.  Po zdařilém výkonu z předcházejícího utkání v Hodoníně se do branky opět postavila Iveta Blažková. Úvodní gól utkání vstřelila spojka Lucie Fleková. V 7. minutě byl stav vyrovnaný 4:4. Rychlými dvěma brankami se dostali do vedení 6:4 domácí. V 8. minutě došlo ke střídání ve zlínské brance, kdy dostala příležitost dorostenka Denisa Rafajová. Nejlepší odpovědí na výzvu byly její úspěšné zákroky, kterými zahnala soupeřky do úzkých. Dokonce při opakování prvního sedmimetrového hodu byla opakovaně úspěšná. Střelecky vynikala agilní bojovnice, spojka Michaela Sekulová s pěti přesnýmu trefami. Tým Chorzówa sice vedl 11:7 a 12:8, ale Zlín zlepšíl obranu, proměnil šance v útoku a úsek mezi 20. - 30. minutou ovládl 6:2. Důležité poslední tři branky padly před koncem poločasu. Michaela Daňková skórovala dvakrát po sobě a Lenka  Sekulová srovnala na 14:14.

Druhý poločas pokračovala opět vyrovnaná partie, kdy si svůj den vysloveně užívala brankařka Denisa Rafajová za velké podpory celého týmu. Zlínský týmse semkl, všechny hráčky na hřišti jely na krev  V pravý čas to vzala na sebe a zvedla se střelecky střední spojka Michaela Kolářová. Ve 47. minutě srovnala na 22:22 krásnou střelou z dálky levá spojka Veronika Štipčáková. Zbývající závěrečný úsek patřil zcela hostujícímu týmu v čele s excelentním výkonem Denisy Rafajové. Spoustu černé práce pro tým odvedla v obraně i v útoku neúnavná Lucie Polomíková.

"Co na to říct, jsem trochu naměkko. Člověk má po takovém vítězství velmi dobrý pocit hlavně kvůli holkám. Makaly jako tým, žila celá lavka a vždy, kdy to bylo nejvíce potřeba, braly to jedna vedle druhé na sebe a nezbavovaly se zodpovědnosti. Na co jsme se předem připravovali, se nám dařilo s menšími výpadky plnit, což je moc důležité. A zvládli jsme hlavně i koncovku utkání. Doufám, že nás dnešní výhra nakopne k ještě lepším výkonům a holky si budou více věřit. Jak jsme bohužel byli schopni prohrát se Stupavou nebo Hodonínem, potřebujeme tyto body nahradit, tak proč nebrat jako výzvu i utkání se silnějšími soupeři," řekl po výhře spokojený kouč Handball PSG Zlín, Ivo Vávra.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, D. Rafajová - M. Sekulová 6, M. Kolářová 6, L. Fleková 3, M. Daňková 3/1, M. Kříčková 2, L. Sekulová 2, L. Polomíková 1, K. Sedláčková 1, V. Štipčáková 1, N. Herbočková 1, N. Gärtnerová, L. Holíncová

Branky KPR RUCH Chorzów: K. Jasinowska 6/1, P. Masalova 4, M. Polaňska 4, P. Masiuda 3, S. Radiak 2, N. Kolonko 1, K. Grabiňska 1, N. Stokowiec 1

Sedmičky: 5/1 - 3/1, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: P. Papaj, M. Nagy, diváků 400