Ženy po prohře s Plzní bojují samy se sebou

Zlínské házenkářky po dobře rozběhnutém 1. poločasu prohrály doma utkání 10. kola MOL ligy s Plzní.

Handball PSG Zlín - DHC Plzeň 23:29 (14:13)

Předzápasová atmosféra v šatně domácího týmu dávala velké naděje na prolomení série proher. Největší pozornost byla upřena na nejlepší střelkyni soutěže, levorukou spojku Plzně V. Galuškovou. Vstup do utkání byl tentokrát zodpovědný, v 5. minutě Zlín vedl 3:2. Plzeň třemi brankami otočila skóre a domácí museli rychle dotahovat na 5:5. Plzeň opakovaně odskočila do vedení o tři branky.V brance Zlína začínala dorostenka D. Rafajová, v průběhu první půle ji střídala I. Blažková. Od 16. minuty Zlín zvládl dorovnat a otočit na dílčí poločasové vedení.

Začátek druhého poločasu byl vyrovnaný, do 37. minuty a stavu 16:16. Poté během čtyř minut Plzeň čtyřmi brankami nasadila k trháku a domácí stálo mnoho sil stáhnout ve 46. minutě na 19:20. Pak bohužel pro domácí následoval rozhodující hluchý úsek mezi 47. - 58. minutou 0:7 a bylo dokonáno. Neproměněné vyložené šance, včetně čtyř sedmiček a další nesmyslné technické chyby Zlín znovu potopily. Do branky se dostala i třetí brankařka K. Jechová. Zlínské hráčky se po další prohře perou vnitřně samy se sebou a je potřeba se znovu nadechnout a zvednout. Další možnost k nápravě mají v sobotu v Olomouci.

"Co na to říct, je to doslova zmar, vybíráme si daň přechodu z dorostenecké kategorie do nejvyšší ženské soutěže. Některé hráčky ještě nejsou plně schopny tuto změnu psychicky zvládnout. Momentálně nám citelně chybí rozdílová hráčka na ostrých spojkách. Nemůžeme se hroutit. Nezbývá nám nic jiného, než se otřepat, dál bojovat a nevzdávat se dopředu. Zase nebudu tři dny spát a budu přemýšlet co vylepšit, případně změnit, a jak týmu pomoct naladit se na vítěznou notu," řekl po utkání trenér Zlína I. Vávra.

Sestava a branky Zlína: D. Rafajová, I. Blažková, K. Jechová - M. Sekulová 5, L. Fleková 5, M. Kolářová 5/4, L. Polomíková 4, K. Sedláčková 1, L. Holíncová 1, A. Protivánková 1, L. Sekulová 1, V. Hubová,  N. Gärtnerová, V. Štipčáková, N. Herbočková

Branky hostů: V. Galušková 10/2, P. Kepková 6, A. Vlachová 5, H. Formanová 2, L. Drozdová 2, D. Franzová 2, L. Galušková 1, P. Lásková 1

Sedmičky: 8/4 - 2/2, vyloučení: 5 - 6, rozhodčí: T. Deml, M. Dvořáček