Ženy na rychlou hru Michalovců nestačily

Zlínské házenkářky prohrály v 5. kole MOL ligy s jasným lídrem soutěže.

Handball PSG Zlín - MŠK Iuventa Michalovce 20:41 (8:21)

Zlín nastupoval k utkání bez absentujících spojek N. Gärtnerové, L. Flekové, M. Kolářové, V. Hubové, pro nemoc chybělo i křídlo K. Sedláčková. Příležitost prosadit se dostala spojka z dorostu J. Hvozdenská a brankařka K. Stojarová. Domácí měli velmi těžkou pozici, aby se fyzicky udrželi v dané sestavě s tak vyspělým profi týmem. V domácí brance začínala I. Blažková. U hostů vynikala brankařka  N. Almeida.

Po čtyřech odehraných minutách se prosadily střelecky jen michalovské házenkářky a vedly o čtyři branky. Průběh utkání byl od úvodu jednoznačný 0:4, 1:4, 1:6, 1:8, 3:9, 3:14, 4:6, 5:17, 6:20, 8:21. Zlín navíc oslabila další ztráta na postu spojky, když z utkání pro zranění kolena odstoupila K. Ševčíková. V brance střídala v průběhu první půle I. Blažkovou dorostenka K. Jechová, která se v závěru poločasu blýskla gólem do prázdné branky přehozem přes celé hřiště.

Ani ve druhé půli se zlínskému týmu nedařilo přibrzdit enormní tlak soupeřek a jejich brankostroj pokračoval. Kritické měřítko snese určitě agilní výkon J. Hvozdenské. Do hry po dlouhé pauze zaviněné zraněním kolena úspěšně naskočila na křídle L. Sekulová, která byla s dvěma brankami ze dvou střel stoprocentní. Premiéru na hřišti v MOL lize okusila i další brankařka K. Stojarová.

V tomto utkání se bohužel zlínskému týmu nepodařilo navázat na výbornou pasáž z předcházejícího utkání v Mostu. Herně se po celé utkání trápil, i když v něm byly světlé momenty, od kterých je potřeba se znovu odrazit.

Další utkání má na programu Handball PSG Zlín ve středu 13. října v Dunajské Stredě. V reprezentační pauze se budou zlínské házenkářky na toto utkání pilně připravovat. V pátek si porovnají výkonnost v utkání s juniorskou reprezentací ČR, které se odehraje od 17:30  v luhačovické hale.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, K. Jechová, K. Stojarová - J. Hvozdenská 4/2, Z. Dufková 3, A. Protivánková 2, L. Sekulová 2, L. Holíncová 2, M. Daňková 2, V. Štipčáková 1, K. Ševčíková 1, M. Sekulová 1, N. Herbočková 1, K. Jechová 1, L. Polomíková, J. Klinkovská

Branky MŠK Iuventa Michalovce: N.- Trúnková 6, M. Popovcová 6, A. Holejová 5/2, H. Aspridu 5, B. Štefaniková 4, V. Dulinová 3, M. Radovič 3, P. Wollingerová 3, A. Dvorščáková 2, M. Trifunovič 2, V. Bajčiová 2/1

Sedmičky: 2/2 - 4/3, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: M. Hanák, L. Pavlíček