Ženám utekly body v posledních pěti minutách

Zlínské házenkářky prohrály ve 2. kole MOL ligy u ambiciózního nováčka z Kynžvartu.

HÁZENÁ KYNŽVART – HANDBALL PSG ZLÍN 21:20 (9:10)

Zdlouhavé předzápasové ceremonie i začátek utkání proběhly za velké euforie domácího klubu i publika. Úvodní čtyři minuty byly jednoznačně v režii Zlína, jemuž šlapala výborně obrana. V dalších pěti minutách z domácích opadla nervozita a za obrovské podpory z hlediště otočili skóre na 5:3. Do konce prvního poločasu se týmy přetahovaly o těsné vedení. Utkání mělo ukázkové tempo na obou stranách, ve zlínské brance se dařilo I. Blažkové, kterou dokázala podpořit chycenou sedmičkou i K. Jechová.

Úvod druhé půle znovu lépe zvládli hosté, navýšili na rozdíl tří až čtyř branek. Vynikající zákroky předváděla v brance Zlína I. Blažková. Domácí tým  trpělivou hrou a trestáním chyb zlínského útoku dokázal minutu před koncem vyrovnat.  V adrenalinovém závěru nastřelil Zlín tyčku z náskoku a kynžvartské házenkářky vstřelily vítěznou branku tři vteřiny před koncem.

„Nejhorší možná prohra. Dovolím si řici, že na horké půdě Kynžvartu jsme byli padesát minut lepším týmem. Bohužel přes vyložené šance jsme se nedokázali trhnout do většího brankového rozdílu. Přesto, že jsme místy vedli o čtyři branky, jsme se v posledních pěti minutách zalekli vítězství a řadou individuálních chyb jsme nakonec dostali rozdílový gól tři vteřiny před koncem utkání,“ neskrýval emoce těsně po utkání trenér Zlína I. Vávra.

„Naše hra má vzrůstající tendenci. Chtěl bych i přes prohru holky pochválit za velkou bojovnost a dodržování taktických pokynů i výbornou atmosféru na lavičce. Pokud budeme takto pokračovat, nemusíme se o výsledky v dalších utkáních obávat. Chtěl bych poblahopřát soupeři k bodům, ušli obrovský kus cesty dopředu. Z Kynžvartu se body snadno vozit nebudou,“ dodal zlínský trenér.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: I. Blažková, K. Jechová – V. Štipčáková  5/3, M. Kříčková 4, L. Polomíková 3, M. Daňková 2/1, N.Herbočková 1, L. Fleková 1, N. Gärtnerová 1, K. Ševčíková 1. M. Kolářová 1, K. Sedláčková 1, L. Holíncová, V. Hubová, J. Klinkovská

V utkání zlínskému týmu chyběla M. Sekulová (rodinné důvody).

Utkání mělo dohru i po smolném závěru pro Zlín. Pivotmanka M. Kříčková odehrála zatím svůj poslední zápas sezony. Zlínská lvice odjíždí na delší dobu za studijními povinnostmi do Španělska. Věříme, že se do týmu Handball PSG Zlín pilíř obrany a postrach brankařek soupeřů co nejdříve vrátí a bude znovu patřit k oporám.

Branky Kynžvartu: V. Dvořáková 5, M. Weisenbilderová 3/2, T. Jovičevič 3, K. Königová 2, T. Michalcová 2, K. Dresslerová 2, N. Švihnosová 2, A. Schneiderová 1, D. Vysloužilová 1

Sedmičky:  3/2  - 7/4, vyloučení: 2 – 4, rozhodčí: M. Bareš, J. Uhlíř, diváků: 200