Ženy zakončily základní část prohrou s top týmem

Zlínské házenkářky prohrály v dohrávce 6. kola MOL ligy doma s Michalovcemi.

Handball PSG Zlín - Iuventa Michalovce 23:38 (10:18)

Domácí celek toužil navázat na zlepšující se výkony v předcházejících utkáních. Silný slovenský tým však od samotného začátku diktoval tempo hry. Zlín prohrával v 6. minutě 0:5. V desátě minutě bylo skóre 2:8. Domácímu celku se nedařilo nápor soupeře zastavit a ten nekompromisně trestal každou chybu. Sice se Zlínu podařilo dvakrát dotáhnout na rozdíl čtyř branek 4:8 a 5:9, ale to bylo v utkání naposled. Domácí obrana nefungovala a útok narážel na zabezpečenou obranu hostů. Za stavu 5:12 došlo ke změne v brance Zlína, A. Vařechovou vystřídala I. Blažková, která hned zaúřadovala a chytla sedmičku. Hráčky Michalovců hrály stále naplno a výsledek si zkušeně hlídaly.

Ani druhá půle nepřinesla žádně velké překvapení, soupeř si hru užíval a radoval se z každého drobného dílčího úspěchu. Skóre postupně narůstalo a po třicáté obdržené brance došlo znovu ke střídání, kdy utkání za Zlín dochytala Ž. Stojarová. Hosté vyhráli zaslouženě. V prvním vzájemném utkání v Michalovcích je dokázaly potrápit zlínské házenkářky daleko více.

V utkání chyběla Zlínu další brankařka J. Vašulková a spojka G. Nygrýnová.

Nyní čeká domácí celek týdenní příprava na play-out, které odstartuje příští sobotu doma s Hodonínem.

"Tentokrát jsme dostali větší lekci házené, soupeř ukázal všechny svoje přednosti. Máme se stále co učit, snažíme se zapracovávat mladé hráčky a pro ně je to nejlepší škola, hrát takové zápasy se silnými soupeři," řekl po utkání trenér J. Mičola.

Sestava a branky Handball PSG Zlín: A. Vařechová, I. Blažková, Ž. Stojarová - M. Kříčková 4, V. Štipčáková 4, L. Holíncová 4, M. Kolářová 3, K. Ševčíková 2, N. Herbočková 1, M. Sekulová 1, J. Hvozdenská 1, L. Polomíková 1, K. Sedláčková 1, E. Minárčiková 1/1, M. Daňková, B. Zemanovičová

Branky Iuventy Michalovce: B. Štefaniková 7, A. Holejová 6, S. Premovič 6/1, M. Trifunovič 4, N. Trúnková 3, I. Godeč 3, I. Kompaniets 3, V. Bajčiová 3/3, M. Radovič 2, V. Dulinová 1

Sedmičky: 3/1 - 6/5, vyloučení: 4 - 5 + ČK L. Klučková, rozhodčí: P. Friedel, T. Kučerka

Kompletní fotogalerie z utkání ZDE (foto J.Pavlík)