TENTO VÍKEND KONČÍ ZÁKLADNÍ ČÁST MOL LIGY ŽEN

ŽENY KONČÍ ZÁKLADNÍ ČÁST SOUTĚŽE DOMA S PORUBOU

Handball PSG ZLÍN – DHC Sokol PORUBA
                     sobota 10. dubna 2021, 18,00 hodin

Venkovním vítězstvím minulý týden v Prešově, uzavřela naše děvčata základní část nejvyšší soutěže žen na palubovkách soupeřů a tuto sobotu se se základní částí MOL ligy rozloučí z pohledu domácích duelů.

Minulý týden odjíždělo naše družstvo na Slovensko s velmi reálným výhledem na dobrý výsledek a bodový zisk, tento týden je ale situace poněkud jiná.
I když oba sobotní soupeře dělí v tabulce jedno pořadí – Poruba 7. místo, Zlín 8. místo, při porovnání bodového zisku je rozdíl podstatně větší – Poruba 21 bodů, Zlín 13 bodů.
Právě tento rozdílný bodový zisk favorizuje v sobotním duelu hostující družstvo, které má již jistotu účasti v play-off a tím i boje o český mistrovský titul.

Naše družstvo, bez ohledu na výsledek sobotního utkání s Porubou, čeká v letošní nadstavbě skupina play-out s družstvy Písku, Plzně a Hodonína a tím i boje o konečné pořadí mezi českými družstvy na 5. až 8. místě.

Z jakého místa budou jednotlivá družstva do svých nadstavbových částí nastupovat, rozhodnou ještě dohrávky, kterých mají některé celky i několik.
Naše ženy čeká už pouze jedna dohrávka – za 14 dnů doma s Michalovcemi.

Minulý týden naše děvčata dokázala příkladnou bojovností a odpovědným přístupem získat na hřišti soupeře oba body a to se určitě podepsalo také na sebevědomí všech jako kolektivu.
A právě kolektivní výkon bude hrát rozhodující roli s velmi silným soupeřem, kterým celek Poruby určitě je.
V prvním letošním vzájemném měření sil prohrálo naše družstvo v Porubě po velmi dobrém a vítězném prvním poločase (13:12) nakonec o šest branek 23:29, když domácí celek odskočil na rozhodující brankový rozdíl až v posledních deseti minutách utkání.
Poruba své výchozí postavení pro vstup do bojů play-off už nemůže vylepšit.
Naopak naše družstvo bojuje s Pískem o nejlepší umístění mezi účastníky závěrečných bojů play-out.

Takže – holky bojovat a držíme palce, aby jarní bodové zisky pokračovaly i nadále.

Program našeho družstva do konce základní části MOL ligy žen:

10. dubna     doma, 18,00 hodin            26. kolo                                 Poruba
  (jednotný začátek všech utkání tohoto kola)

24. dubna     doma, 17,00 hodin            dohrávka 6. kola                Michalovce