Na otázku, která celý týden hýbe házenkářským světem už známe odpověď !

Přestupová bomba se nekoná ! Holger Glandorf nakonec zůstává v týmu SG Flensburg Handewitt. Třiatřicetiletý levák se rozhodl zůstat v německé Bundeslize až do roku 2019. Právě do tohoto roku upsal i nadále své služby týmu vedeného Ljubomirem Vranjesem.

„Byla to pro mě velká čest, když jsem dostal nabídku od FC Barcelona Lassa, ale po poradě s rodinou jsme dospěli k závěru, že současný klub i město jsou naším domovem, a proto jsem se rozhodl tady zůstat i  v následujících letech“. řekl Glansdorf po oznámení podpisu nové smlouvy.
dkb-handball-bundesliga.de/de/
Osmé kolo začalo předehrávkou týmů, které čekají na víkendové zápasy Ligy mistrů...

SG Flensburg-Handewitt vs. VfL Gummersbach 33:22 (17:12)
Gummersbach stihl brzdit tempo domacích pouze prvních deset minut. Poté se naplno ukázala forma a potencionál týmu Ljubomira Vranjese, který se o víkendu vydává do Paříže, kde odehraje další kolo Ligy mistrů.

SG Flensburg-Handewitt: Eggert 8, Glandorf 7, Mogensen 6, Svan Hansen 5
VfL Gummersbach: Schmidt 5, Ernst 4, Pevnov 3, Schröder 2

HSC 2000 Coburg vs. Füchse Berlin 23:29 (12:13)
Coburg se krčí na posledním místě tabulky, což se rozjetým liškám mohlo zdát jako lehké sousto. Opak byl však pravdou a Coburg vzdoroval až do 45 minuty, kdy přišla rozhodující desetiminutovka, kterou domácí prohráli 3:8. Žádný velký výprask se tak nekonal, což jenom potvrzuje tvrzení o nejvyrovnanější házenkářské lize světa.

HSC 2000 Coburg: Cossbau 7, Büdel 7, Wucherpfennig 3, Lex 3
Füchse Berlin: Fäth 6, Wiede 5, Zachrisson 4, Lindberg 3
Bergischer HC vs. THW Kiel 25:31 (12:18)
Tomáš Babák zaznamenal tři branky a byl jeden ze základních kamenů svého týmu, který svým sympatickým výkonem v určitých fázích vzdoroval favoritovi. THW Kiel zvládl oba poločasy i když úvodní minuty se nesly spíše ve vyrovnaném duchu,  kde domací tým stihl odpovídat na branky hostů. Bergischer měl snahu zaskočit soupeře hrou 7:6, ale ta nebyla díky chybám až tak úspěšná o čemž svědčí i pět branek brankářů THW.

Bergischer: Artmann 7, Bettin 4, Criciotoiu 3, Babák 3
THW Kiel: Weinhold 7, Wiencek 6, Ekberg 4, Vujin 3