Ženy uhrály další dva body s Hlohovcem

Zlínské házenkářky porazily v 19. kole MOL ligy nováčka z Hlohovce.

Handball PSG Zlín - HC Sporta Hlohovec 29:22 (14:7)

Po těsné výhře v Dunajské Stredě porazil Zlín dalšího nováčka soutěže Hlohovec. První poločas se vyvíjel ve prospěch domácích. V brance držela pevně otěže K. Opátová. Na tři sedmičky se postavila proti soupeřkám Ž. Stojarová, dvě z nich zneškodnila. Zlínu fungovala obrana, po zisku míče se pokoušel o rychlé přechody do útoku. V nich byl úspěšný jen částečně. Na obou stranách bylo vidět zbytečně moc technických chyb.

Do druhého poločasu šel soupeř s vysunutou obranou, která Zlínu dělala velké problémy. Navíc domácí hráčky neproměňovaly vyložené šance a v obraně byly taky mezery.
Branku Zlína hájila Ž. Stojarová a opět prokázala pevné nervy, chytla další dvě sedmičky. Jedna z nich byla klíčová, za stavu 21:17, kdy byl soupeř v tlaku, Závěr utkání zlínské házenkářky zvládly a udržely sedmibrankovou výhru.

Sestava a branky Zlína: K. Opátová, Ž. Stojarová, A. Vařechová - M. Sekulová 6, M. Kříčková 5, N. Herbočková 4, J. Mizerová 3, K. Ševčíková 3, K. Gajdošíková 2, E. Minárčiková 2, K. Sedláčková 2, M. Kolářová 1, L. Sekulová 1, L. Polomíková1

Branky Hlohovce: S. Demajová 5/1, D. Czuczorová 4, K- Kisová 3, K. Kolečániová 3, K. Kašníková 2, V. Dulinová 2, K. Slamková 1, I. Skaličanová 1, S. Bahelková 1/1

Sedmičky: 0 - 6/2, vyloučení: 8 - 4, rozhodčí: F. Barták, K. Hladký, diváků: 122