Ženy ustály závěr utkání a z Dunajské Stredy vezou dva body

Zlínské házenkářky napravily výpadek se Slavií z předchozího víkendu a vyhrály v 18. kole MOL ligy v Dunajské Stredě.

MŠK Dunajská Streda  - Handball PSG Zlín 28:29 (12:15)

Hosté chtěli napravit nevydařené utkání na Slavii a v tréninku pro to udělali v týdnu maximum. V utkání Zlínu chyběla na soupisce nemocná K. Gajdošíková a zraněná V. Hubová. Z dorostenek odcestovala jen K. Sedláčková.

Úvodní rychlou branku utkání vsítila zlínská M. Kolářová z levé spojky. V brance kryla záda spoluhráčkám A. Vařechová a byla oporou. Přestože Zlín většinu utkání vedl, první poločas byl hodně vyrovnaný. Až v 16. minutě se podařilo hostujícímu týmu dostat do slibného čtyřbrankového vedení, o který rázem přišel a musel znovu zabrat (vývoj skóre 0:1, 1:2, 2:4, 4:7, 6:7, 6:10, 9:10). Pět minut před přestávkou bylo skóre 10:14 a domácí se snažili stále držet se soupeřem krok. Střelecky Dunajské Stredě velela B. Bízik a M. Straková, hru tvořila M. Rajnohová. Ve zlínském dresu se nejvíce prosadily K. Ševčíková s L. Sekulovou.

Ve druhé půli domácí tým mohutně dotahoval a v 34. minutě byl na dostřel jedné branky. Během dalších čtrnácti minut byl stav 20:26 a zdálo se, že hosté jsou na nejlepší cestě za výhrou. V házené není nic jisté do samotného konce, což se znovu potvrdilo. Domácí fanoušci hnali svůj tým dopředu. Poslední desetiminutovka mu taky patřila, vyhrál ji 8:3. Zlín od 54. minuty skóroval pouze jednou. Po drzém uvolnění z pozice levého křídla nekompromisně zavěsila agilní K. Ševčíková. Hosté měli naštěstí v brance A. Vařechovou, která spoluhráčky v krizovém úseku a dramatickém závěru zastoupila a několikrát je mazácky podržela.

Zlínu brala hodně sil v celém utkání četná vyloučení, stejně jako v minulém kole na Slavii. Tentokrát se však mohl po závěrečném hvizdu s úlevou radovat.

Sedmičky: 7/6 - 2/2, vyloučení: 2 - 7, rozhodčí: J. Gabriš, M. Veselka, diváků: 234

Sestava a branky Zlína: A. Vařechová, Ž. Stojarová, K. Opátová - K. Ševčíková 6, L. Sekulová 5, N. Herbočková 5, M. Kolářová 4/2, E. Minárčiková 3, M. Kříčková 3, M. Sekulová 2, J. Mizerová 1, L. Polomíková, K. Sedláčková

Branky Dunajské Stredy: B. Bízik 10/5, M. Straková 5, L. Lelkesová 4, M. Rajnohová 3/1, C. Bugárová 2, L. Bundová 1, O. V. Demeter 1, R. Meszáros 1, D. Kozma 1