Ženy pokračují na vítězné vlně, s přehledem porazily Bánovce

Zlínské házenkářky vyhrály podle paírových předpokladů v 15. kole MOL ligy s Bánovcemi.

Handball PSG Zlín - RMK Sokol Bánovce nad Bebravou 35:19 (18:8)

Do utkání nenastoupila zraněná V. Hubová, která je po operaci kolena již v tréninkovém procesu. Pro nemoc chyběla i brankařka K. Opátová. Domácí házenkářky udávaly od začátku tempo hry a ve 13. minutě byl stav 9:2. Mírné uspokojení z hladkého průběhu trošku zlínské hráčky uspalo a soupeř lehce dotahoval (9:4, 10:5, 10:6). Polovina branek první půle z rukou střelkyň Zlína padla z rychlých útoků. V brance Zlína se dařilo krýt střely soupeřek Ž. Stojarové.

Ve druhém poločasu se obraz hry nezměnil a Zlín dál dirigoval hru. Po úvodních deseti minutách již vedl 26:9. V brance Zlína odchytala druhou třicetiminutovku úspěšně i A. Vařechová. Bánovcům se podařilo v dílčím časovém úseku od 42. minuty vyhrát o jednu branku (10:9) Na konečný výsledek to však nemělo žádný vliv. Zlín získal další body do tabulky.

Na hřiště se dostaly všechny hráčky z lavičky, o branky se podělila většina z nich. "Se ziskem bodů jsme spokojeni, znovu jsme se soustředili na obranu a pokoušeli se o rychlé útoky z první i druhé vlny, což se nám dařilo. Utkání jsme zvládli a už musíme přepnout na jiný level, kdy nás netradičně ve středu navečer čeká těžký soupeř v Mostu," řekla po utkání trenérka H. Kolářová.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, A. Vařechová - M. Sekulová 6, L. Sekulová 6, M. Kolářová 6/1, N. Herbočková 4, L. Polomíková 4, K. Ševčíková 4/1, M. Kříčková 2, M. Daňková 1, J. Mizerová 2, E. Minárčiková, K. Gajdošíková

Nejvíce branek Bánovců: K. Griffiths 5/4, I. Michaličková 4, H. Žitňanová 4/2, L. Holincová 3

Sedmičky: 4/2 - 10/7, vyloučení: 5 - 1, rozhodčí: D. Šlezingr, J. Špunar, diváků: 182

Fotogalerie z utkání ZDE (foto Jaroslav Pavlík)