Ženy měly svůj den, porazily Porubu

Zlínské házenkářky po týmovém výkonu vyhrály ve 13. kole MOL ligy v Porubě.

DHC Sokol Poruba - Handball club Zlín 24:25 (11:15)

Zlín nastupoval k utkání s velkým respektem k soupeři, z čehož plynul nevydařený úvod a rychlý sled domácích branek na 4:0. Až v šesté minutě se Zlínu podařilo poprvé skórovat a vzápětí další dvě branky v síti domácích jej nakopl. I když v desáté minutě Poruba vedla už 7:3, převzaly iniciativu zlínské házenkářky a srovnaly na 7:7. Poruba rychle odpověděla a dostala se v 17. minutě do vedení 9:7. Nejdůležitějí pasáž nastala mezi 18. a 26. minutou, kdy měl domácí tým výpadek a střelecky se neprosadil, naopak hosté byli při chuti a sedmi brankami zcela otočili vývoj utkání. Poločasové čtyřbrankové vedení bylo slibným odrazovým můstkem do druhé půle. Velký podíl na obratu měla brankařka K. Opátová střídající po šestém gólu Ž. Stojarovou.

Ve druhém poločase Zlín pokračoval ve výborném výkonu a udržoval si náskok. K. Opátová držela opakovaně spoluhráčky jistými zákroky. Závěr utkání byl hodně hektický a drama vrcholilo, když se domácí dokázali čtyřmi brankami dotáhnout na 23::24. Za tohoto stavu vybojoval Zlín sedmimetrový hod a jeho úspěšnou exekutorkou byla M. Kolářová. Poruba dokázala jen korigovat poslední trefou na nejtěsnější rozdíl a Zlín se mohl radovat ze zasloužené výhry.

"Přestože jsme nezachytili úvod utkání, oklepali jsme se a trpělivou obranou s podporou brankařky Opátové se nám podařilo uspět. Pro nás jsou to velmi cenné body, v Porubě se často nevyhrává. Poruba neměla svůj den a my naopak ano a jejího zaváhání jsme dokázali využít," řekla po utkání spokojená trenérka H. Kolářová.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, K. Opátová - M. Kolářová 7/2, M. Kříčková 6, L. Sekulová 3, K. Ševčíková 3/2, E. Minárčiková 2, M. Sekulová 2, N. Herbočková 1, J. Mizerová 1, L. Polomíková, K. Gajdošíková

Nejvíce branek Poruby: E. Desortová 8/3, M. Konečná 4, V. Smetková a H. Meiwaelderová po 3

Sedmičky: 3/3 - 4/4, vyloučení 5:7, rozohdčí: M. Valášek, J. Vychodil, diváků: 147