Ženy se Šalou neuspěly

Zlínské házenkářky prohrály ve 12. kole doma se Šalou, chyběla jim razantnější střelba.

Handball PSG Zlín - HK Slovan Duslo Šaľa 24:34 (11:14)

Od úvodního hvizdu měli více ze hry hosté, ve 12. minutě byl stav 3:8. Zlín stáhl na rozdíl tří branek, ale v dalších pěti minutách skóroval jen jednou a dostal pět branek. Ve zbývajících sedmi minutách se hra otočila a Zlín vyhrál daný úsek 5:1. V brance začínala Ž. Stojarová, na pár minut střídala K. Opátová. Poločasový stav byl pro domácí tým povzbuzením do další třicetiminutovky.

Ve druhé půli nedal rozehraný soupeř Zlínu šanci na obrat. Bez problémů dotáhl utkání do vítězného konce za vydatné podpory brankařky S. Novotné a aktivní spojky N. Némethové. Nejlepší střelkyně hostů skórovala dvanáctkrát, z toho proměnila všech šest odpískaných sedmiček. Kvalitní výkon ve zlínském dresu odvedla M. Sekulová na pravé spojce, N. Herbočkové se dařilo na levém křídle a a M. Kolářová tradičně vedle střelby zásobovala spoluhráčky finálními přihrávkami. Škoda, že jich spousta zůstala nevyužita.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, K. Opátová - M. Sekulová 7, N. Herbočková 5, M. Kolářová 5/2, E. Minárčiková 3, K. Ševčíková 2, L. Sekulová 1, Kříčková 1, J. Mizerová, L. Polomíková, K. Gajdošíková, K. Sedláčková

Nejvíce branek hostů : N. Némethová 12/6, B. Königová 6, K. Pócsíková 4, A. Obstová 4, Z. Trepáčová 3

Sedmičky: 3/2 - 6/6, vyloučení: 7 - 4,rozhodčí: L. Frieser, M. Haramul, diváků: 168