Ženy na favorizovaný Most nestačily

Zlínské házenkářky prohrály na domácí palubovce s mistrovským Mostem.

Handball PSG Zlín - DHK Baník Most 22:34 (7:17)

Úvodní branku utkání vsítila zlínská spojka V. Hubová. Následoval brankostroj hostů a v 11. minutě byl stav 1:9. Velký podíl na skóre měla i výborná hostující brankařka D. Müllnerová. Na druhé straně na razantní střelbu soupeřek nestačily brankařky A. Vařechová s Ž. Stojarovou, které měly hodně těžkou pozici. Most se dostával do vyložených šancí ze všech postů a vypracoval si i více rychlých brejků. První půle dala základ pro další vývoj utkání.

Ve druhém poločase se i Zlín dokázal prosadit z rychlých útoků a vytvořil si slibné šance. Na pravé spojce se rozehrála M. Sekulová. Hezké střelecké momenty ukázaly spojky V. Hubová s J. Mizerovou. Svůj potenciál opět v krátkém časovém úseku prodaly dorostenky K. Sedláčková s M. Daňkovou. V brance Zlína měla premiéru i brankařka K. Opátová. Most však v nasazení nepolevoval a vyšší rozdíl skóre si stále udržoval. Spolehlivé zákroky předváděla v jeho brance E. Bezpalcová. Hosté jasně potvrdili roli favorita a zaslouženě získali dva body.

"Do zápasu jsme šly s tím, že nemáme co ztratit, jedině získat. Chtěly jsme podat co nejlepší výkon a potrápit soupeře, který byl favoritem. Úvod nám nevyšel podle představ, ale jsem ráda, že jsme to nevzdaly a bojovaly až do konce, o čemž svědčí zlepšený druhý poločas. Jsem moc ráda, že jsem dostala příležitost a snažila jsem se pomoct holkám co nejvíc. Byla to moje premiéra na palubovce Zlína a navíc proti Mostu, v kterém jsem ještě minulou sezonu působila.  Ze začátku jsem pociťovala nervozitu, což se dalo čekat, ale spoluhráčky mi v obraně pomohly a po chvíli to opadlo," řekla po utkání brankařka K. Opátová.

Sestava a branky Zlína: A. Vařechová, Ž. Stojarová, K. Opátová - M. Sekulová 4, E. Minárčiková 4/2, V. Hubová 3, J. Mizerová 3, M. Kříčková 2, L. Polomíková 2, M. Daňková 2, L. Sekulová 1, K. Sedláčková 1, M .Kolářová, K. Gajdošíková

Branky Mostu: J. Šustková 8/3, A. Kostelná 5, L. Mikulčík 3, K. Kostelná 3, D. Zachová 3, V. Dvořáková 3/1, L. Jungová 2, P. Maňáková 2, T. Eksteinová 2, V. Mikulášková 2, A. Stříšková 1

Sedmičky: 2/2 - 5/4, vyloučení: 6 - 8 (ČK V. Mikulášková), rozhodčí: T. Bubeníček, T. Petruška, diváků: 128