Ženy uhrály další body v Bánovcích

Zlínské házenkářky i přes počáteční nervozitu vyhrály ve 2. utkání MOL ligy a připsaly si další body do tabulky.

HK Sokol Bánovce nad Bebravou - Handball PSG Zlín 18:26 (9:8)

Úvodní gól vstřelili domácí ve 4. minutě, hosté odpoveděli vyrovnáním až v 6. minutě. V brance Zlína zahajovala Ž. Stojarová, střídala ji A. Vařechová. Hosté se nemohli dostat do herní pohody. Obrana nebyla špatná, ale útok vázl. I když si zlínské házenkářky vytvářely střelecké příležitosti, úspěšnost byla minimální. O přestávce proletěla kabinou menší bouřka.

Ve 34. minutě byl stav ještě 11:11, poté se podařilo skóre otáčet (11:15, 12:15). Za tohoto stavu se do branky Zlína znovu vrátila Ž. Stojarová. Obě brankařky byly v tomto utkání hlavními strůjkyněmi úspěchu. Ve 48. minutě si Zlín vytvořil až sedmibrankový náskok (13:20), vzápětí se domácí ještě snažili dvěma brankami o dotažení, ale Zlín měl v posledních deseti minutách více sil a přesnější střelbu.

Velmi dobrý výkon podaly ve druhé půli mladičké dorostenky K. Sedláčková s M. Daňkovou, autorky dvou a čtyř gólů, které byly v daných fázích utkání taky klíčové. Premiéra v ženské kategorii tak byla pro nejmladší hráčku Zlína M. Daňkovovu (r.n. 2003) mimořádně úspěšná. Rozehrály se i tradiční opory V. Hubová, M. Kříčková, M. Kolářová a E. Minárčiková. Na pravém křídle se dařilo L. Sekulové.

"Do zápasu jsme vstoupily s nervozitou. Spousta neproměněných gólových šancí a poločasový stav 9:8 svědčí za vše. Do druhého poločasu jsme vlétly s úplně jinou energií. Trpělivou hrou jsme se postupně dostaly do vedení a až do konce zápasu diktovaly tempo hry," hodnotila zápas spojka V. Hubová.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, A. Vařechová, K. Opátová - V. Hubová 5, L. Sekulová 5, M. Daňková 4/1, M. Kříčková 3, M. Kolářová 3, E. Minárčiková 3/2, K. Sedláčková 2, K. Gajdošíková 1, M. Sekulová, J. Mizerová, L. Polomíková, J. Sedláková

Branky Bánovců: L. Holíncová 4, L. Bežová 4, H. Žitňanová 3, V. Matejíková, E. Žáčiková, Z. Galková, I. Michaličková, M. Šipláková, A. Schwarzová, V. Žitňanová - všechny po 1

Sedmičky: 6/3 - 4/3, vyloučení: 5 - 6, rozhodčí: J. Gabriš, M. Veselka