Ženy zahájily MOL ligu vítězně

Zlínské házenkářky vyhrály v úvodním kole MOL ligy doma s Prešovem a do tabulky si připsaly první dva body.

Handball PSG Zlín - ŠŠK Prešov 29:28 (16:11)

Úvodní branku utkání vstřelili hosté, skóre bylo dlouho vyrovnané,  ještě v 15. minutě byl stav 5:5. Poté se do mírného náskoku dostal Zlín, který se snažil o rychlý přechod do ůtoku. V brance začínala nejzkušenější z tria, Ž. Stojarová, která vedle spolehlivých zákroků stihla navíc hecovat spoluhráčky před sebou. Za stavu 11:9 střídala do branky A. Vařechová. Premiérový gól v nejvyšší ženské soutěži si připsala dorostenka K. Sedláčková.

Ve druhé půli se domácí tým dostal do vedení až o šest branek, 18:12, 19:13, 20:14. Rázem však ztratil během deseti minut náskok a dokonce o dvě branky prohrával. Navíc byl oslaben o M. Kříčkovou, která za třetí dvouminutový trest viděla červenou kartu. Prešov osmi brankami v řadě ukázal, jak je házená nevyzpytatelná a rychlá. Zejména prešovská M. Popovcová byla k neudržení. Zlín však nástup soupeře zachytil včas, znovu se nadechl a zbytek utkání byl vidět na hřišti oboustranně boj o každý míč. Týmy se přetahovaly o těsné vedení.

V brance domácích se znovu objevila Ž. Stojarová, která vedla svůj tým k úspěchu. V závěru se zlínským házenkářkám podařilo uhájit domácí tvrz, když získaly první cenné body se silným soupeřem. Ze spojky se výrazněji střelecky prosadila agilní V. Hubová, s E. Minárčikovou společně vsítily téměr polovinu branek zlínského celku.

"Vyzvedla bych obrovskou bojovnost a tah celého týmu, který šlapal naplno. Po lehce nervózním začátku jsme do toho vletěli, rozběhali jsme si to a dohrávali vyložené šance, které jsme proměňovali. Ve druhé půli se sice dostavila menší výluka, kdy jsme propadali, nedařila se střelba, nebyli jsme důrazní. Když to zrovna nešlo z dálky, chodili jsme do uvolnění na brankovišti a získali jsme sedmičky, které se až na jednu proměnily. Závěr jsme zvládli lépe než soupeř," zhodnotila utkání trenérka Zlína H. Kolářová.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, A. Vařechová, K. Opátová - V. Hubová 7, E. Minárčiková 7/4, M. Sekulová 5/2, M. Kolářová 3, L. Sekulová 3, M. Kříčková 2, J. Mizerová 1, K. Sedláčková 1, L. Polomíková, J. Sedláková

Branky Prešova: M. Popovcová 10/2, T. Šutranová 6, L. Holubová 3, L. Klučková 3, M. Vargová 2, A. Petrovská 2, S. Ščerbáková 2

Sedmičky: 7/6 - 3/2, vyloučení: 8 + ČK M. Kříčková - 5, rozhodčí: M. Šlezingr, J. Špunar, diváků: 84