Herní test mužů v Hranicích

TURNAJ "4" 2019

V pátek 23. a v sobotu 24. srpna startovali zlínští házenkáři na dvoudenním turnaji v Hranicích, který sloužil jako test připravenosti extraligových Hranic a Brna na blížící se zahájení nejvyšší soutěže (za 14 dnů).
Pro naše družstvo to byl naopak první herní test od zahájení přípravy (před 14 dny) na nový soutěžní ročník 1. ligy. Prvoligová soutěž začíná našim mužům o víkendu 21. – 22. září.

Zmiňovaná družstva (Hranice, Brno, Zlín) doplnily do čtveřice ještě slovenské prvoligové Malacky.

A právě slovenské MALACKY byly našim mužům v pátek večer prvním soupeřem.
Utkání začalo z naší strany velmi opatrně, protože se za prvních čtrnáct dnů přípravy na novou sezónu družstvo věnovalo především fyzické přípravě a míč neměli hráči v rukou od konce června.
Jednobrankové vedení našeho družstva nebo remízový stav trval téměř po celou první dvacetiminutovku. Na každou naši branku odpověděl soupeř vyrovnáním. V posledních deseti minutách naši hráči jakoby ztratili určitou nejistotu, přidali na obrátkách a pomalu své vedení zvyšovali až na konečný pětibrankový rozdíl po prvním poločase (16:11).
Druhý poločas měl už poměrně jednoznačný průběh, když naše družstvo uteklo svému soupeři v desáté minutě na devítibrankový rozdíl (23:14). Naši hráči měli do hry velkou chuť a každou technickou chybu soupeře trestali brankami. Brankový rozdíl pomalu narůstal a na konci utkání svítilo na ukazateli skóre 36:22 pro naše barvy.
V utkání se představili i noví hráči, kteří už mají působení v nové sezóně v našem dresu schválené (R. Doležel, D. Březovský) a příležitost dostal náš mladší dorostenec T. Mokrejš.
Trenér Mičola v pátek vyzkoušel i další nová jména, o jejichž angažmá ve Zlíně se ještě jedná (Michal GABRIŽ (24) z Bystřice p/H, Daniel MAŘÍK (22) z Ivančic a Daniel KORGER (21) ze Zubří).
V pátek to bylo velmi povedené první utkání v přípravě na novou sezónu.

V sobotu nás ovšem čekali podstatně silnější soupeři (Hranice, Brno), kteří naopak ve své přípravě na extraligu finišují a kteří mají v současné době podstatně víc natrénováno a podstatně víc odehráno. A to se projevilo i v samotných utkáních.
HRANICÍM jsme vzdorovali prvních deset minut (6:5) a potom začal brankový rozdíl narůstat (1. poločas ještě poněkud slušný 18:11 pro Hranice), ale druhou půli utkání už naši soupeři ovládli zcela jednoznačně (konec 37:24).
Celkem jednoznačný vývoj mělo i naše poslední utkání s BRNEM. Soupeř ovládnul jeho průběh od první minuty (poločas 16:8, konec 33:18).
V těchto dvou sobotních utkáních oba naši extraligoví soupeři ukázali svou připravenost, která je vzhledem k rozdílnému zahájení obou soutěží (extraliga 7. září, 1. liga 22. září) na poněkud jiné úrovni, než ta naše.
Sobotní utkání měla trenérovi Mičolovi umožnit vyzkoušení dalších nových hráčů, ale program jejich mateřských klubů tento test neumožnil. Novou tváří na hřišti byl v sobotu další mladší zlínský dorostenec M. Oškera.

Se ziskem dvou bodů z utkání proti Malackách, obsadilo naše družstvo na turnaji celkově 3. místo.
S plným bodovým ziskem turnaj vyhrálo extraligové Brno a 2. místo patří pořadateli – extraligovým Hranicím.
Bez bodu skončily na 4. místě slovenské Malacky.

I když výsledky obou našich utkání s „extraligisty“ vypadají hrozivě, byl trenér Mičola s přístupem všech hráčů spokojen a navíc si udělal si obrázek o výkonnosti případných nových posil.
Turnaje se nezúčastnili L. Weintritt (zranění), J. Šáš (zahraničí) a další tři noví hráči, které má trenér Mičola v hledáčku a o kterých se bude ještě jednat.