DOROSTENKY SBÍRAJÍ ZKUŠENOSTI V 1. LIZE, PO EUFORICKÉM ÚVODU MAJÍ ZA SEBOU DVĚ PROHRY

Nejvyšší česká soutěž žen -  1. liga má za sebou tři kola. Zlín po euforické výhře v Hodoníně neuspěl doma s Havlíčkovým Brodem a nestačil na HC Plzeň.

HANDBALL CLUB ZLÍN - TJ JISKRA HAVLÍČKŮV BROD 22:25 (7:16)

Úvod zápasu byl vyrovnaný, za stavu 5:7 Zlín neproměnil dvě vyložené šance na brankovišti. Hosté navyšovali skóre a do poločasu si vytvořili slibný náskok. Domácí naopak neměli efektivní střelbu. V brance se střídaly Jarmila Sedláková s Barborou Kryškovou. Domácí ve druhé půli přidali na tempu, rozchytala se brankářka Sedláková a společně se tým dotáhl na rozdíl tří branek. V hektickém závěru při velké snaze vyrovnat však Zlín vyprodukoval technické chyby a připravil se o možnost bodovat. Tým posílily i dvě dorostenky Adéla Baumbachová a Tereza Lapčíková, které jsou již od nové sezony společně s další dorostenkou Sedlákovou stabilně zabudované v kádru žen WHIL. Pro mladý tým, složený převážně z hráček ročníku narození 1998 a 1999  je 1. liga žen idelální k získání zkušeností v ženské kategorii.

Martina Kubalová

HC PLZEŇ - HANDBALL CLUB ZLÍN 27:24 (14:10)

Domácí celek si již v minulosti vyzkoušel sezonu i nejvyšší mezinárodní soutěži WHIL, oproti tomu hostující mladý tým se stále s vyšší kategorií seznamuje. Přesto šance na zisk bodů i v tomto utkání byla reálná. Pokud si děvčata uvědomí, že házená se hraje šedesát minut nadoraz, určitě budou výsledky příznivější.
První půle byla ze strany hostů odevzdaná, bez pohybu a bez střelby z prostoru spojek. Obrana byla mizerná. Na předváděný výkon byl ještě poločasový stav nakloněný k obratu. Výborně držela svůj tým tradičně brankářka Jarmila Sedláková, ve druhé půli ji v začátku doplnila i Barbora Rybníčková. Domácí se dostali do vedení až o sedm branek. Zlín začal v posledních osmi minutách výrazně stahovat, na obrat to znovu nestačilo. Na rozdíl od prvního poločasu začaly spojky aspoň střílet a prosazovat se z dálky. Celkově se Zlínu nedařila střelba z křídel.

Vedle opory brankářky Sedlákové zaslouží za druhou půli pochvalu tahounka Adéla Baumbachová.