Ženám se utkání s Olomoucí nevydařilo

Zlínské házenkářky nezvládly utkání 19. kola, prohrály doma s Olomoucí.

HANDBALL CLUB ZLÍN - DHK ZORA OLOMOUC 26:32 (10:18)

Domácí se od začátku utkání potýkali s nepřesnou střelbou, v cestě jim stála hostující brankařka M. Polášková, která inkasovala poprvé až v sedmé minutě. Domácí Ž. Stojarová i přes útočnou nemohoucnost svých spoluhráček odváděla v brance taktéž maximum. V 15. minutě za stavu 4:6  měl stále Zlín šanci na obrat. Bohužel nastal zkrat a domácí házenkářky několika nepřesnostmi v řadě doslova vybízely olomoucké protihráčky k rychlým brejkům a ty byly úspěšné. Ve 20. minutě bylo skóre 5:13, o pět minut později už 7:16. Brankostroj Zory zastavila naštěstí pro Zlín přestávka.

Druhý poločas znovu zahájili dvěma brankami lépe hosté. V brance Zlína zkoušely zbrzdit soupeře další dvě golmanky L. Benedíková s A. Vařechovou. Zlín měl sice chvilkové nastartování a pokoušel se v určitém úseku zvednout. Pět minut před koncem domácí stáhli rozdíl na 25:30, ale víc už utkání nedokázali zdramatizovat. Olomoucké házenkářky odpor soupeře odrazily a zaslouženě bodovaly. Oplatily tak Zlínu porážku z podzimu. Domácí tým má dva týdny na zregenerování a posílení psychiky před dalšími duely, kdy je v základní části čekají těžká utkání v Michalovcích, v Mostu a ve Veselí n. M..

"Jsem zklamaný i naštvaný, pocity jsou dost smíšené. Naše hra je jako na houpačce, v jednom utkání ukážeme sílu a uděláme krok vpřed a hned vzápětí jsme tři kroky zpět, " hodnotil výkon po nevydařeném utkání kouč Zlína M. Spuchlák.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, L. Benedíková, A. Vařechová - M. Sekulová 7, G. Nygrýnová 4, M. Kříčková 4, M. Jagodič 3/3, L. Hradilová 2, V. Hubová 2, M. Kolářová 2, J. Mizerová 2, L. Sekulová, K. Záhorová, L. Polomíková, K. Gajdošíková, R. Plachá

Branky Olomouce: D. Krajčovičová 10/5, J. Trumpešová 6, A. Patrnčiaková 5/1, M. Hurychová 3, I. Závišková 2, M. Salčáková 2, I. Salašová 1, T. Gajdošíková 1, K. Sovová 1, M. Kašpárková 1

Sedmičky: 3/3 - 8/6, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: M. Bečička, J. Horák, diváků: 102