Ženy se herně zvedly, body přesto zůstaly v Šale

Zlínské házenkářky i přes stoupající herní projev prohrály v 18. kole MOL ligy v Šale.

HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA - HANDBALL CLUB ZLÍN 31:28 (16:15)

První poločas nepotvrdil jasného papírového favorita, kterým byl předem domácí tým. Zlín hrál se soupeřem vyrovnanou partii, o branky se podělilo šest hráček. V brance začínala Ž. Stojarová, která se snažila čelit brankostroji soupeře. Hra byla oboustranně rychlá, vzájemně týmy trestaly technické chyby.

Ve druhém poločase držela ve hře své spoluhráčky několika jistými zákroky při vyložených šancích soupeře zlínská brankařka L. Benedíková. Až ve 46. minutě se dostali domácí do výraznějšího vedení 25:19, za přispění výpadku Zlína, který během osmi minut neskóroval. Šance přitom byly, ale zůstaly bohužel bez efektivnějšího zakončení. Zlín se nevzdával a do samotného konce bojoval o co nejlepší výsledek.

"V útočné fázi vidím velké zlepšení, dát venku osmadvacet branek kvalitnímu soupeři je super. Na tolik branek se v pohodě vyhrává. Nám to na body bohužel nestačilo. Stále tomu něco chybí, jsou to maličkosti. Hezké momenty střídaly hluché úseky. Čeká nás těžký zápas doma s Olomoucí, během týdne se na něj chceme maximálně připravit," hodnotil utkání kouč Zlína Martin Spuchlák.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, L. Benedíková - M. Sekulová 6, M. Kříčková 6, M. Kolářová 4, M. Jagodič 4/4, L. Hradilová 4, G. Nygrýnová 3, V. Hubová 1, L. Sekulová, L. Polomíková, V. Stará, J. Mizerová

Branky Šaly: K. Pócsiková 7/4, B. Königová 5, J. Vargová 4, A. Obstová 4, N. Rácková 3, I. Bahýlová 2, K. Kurňavová 2/2, M. Tisajová 1, V. Gajdošová 1, T. Takáčová 1

Sedmičky: 10/6 - 4/4,  vyloučení 3 - 6, rozhodčí: V. Cibere, P. Richvalský, diváků: 400