Ženám se play off vzdaluje, prohrály s Porubou

Zlínské házenkářky prohrály v 15. kole MOL ligy doma s ostravskou Porubou.

HANDBALL CLUB ZLÍN - DHC SOKOL PORUBA 20:28 (11:14)

Domácí doplnili soupisku o další dvě jména. Exporubskou M. Sekulovou a dorostenku R. Plachou, která se vrátila z hostování v pražské Slavii.
A byla to právě spojka M. Sekulová, která otevřela skóre utkání brankou z rychlého útoku. Rázem Zlín vedl 2:0. V domácí brance nastupovala L. Benedíková. Do 13. minuty byla hra vyrovnaná, hosté následně odskočili třemi brankami do vedení, které navýšili až na rozdíl pěti gólů. Poruba přišla diskvalifikací za faul o E. Desortovou.  Zlín do konce první půle stav korigoval.

Druhý poločas začala aktivněji Poruba a utkání už měla pod kontrolou. Navíc hostující brankařka Mučková byla velkou překážkou pro zlínské střelkyně. V 51. minutě hosté vedli až o deset branek a i když Zlín bojoval až do samotného konce, nepříznivý vývoj nedokázal změnit. Ze hry pro tři dvouminutové tresty vypadla pivotmanka M. Kříčková. Poruba se po utkání viditelně přiblížila play off, pro Zlín je naopak hodně vzdálené.

"Poruba byla ve všech směrech lepší, důraznější. Asi na nás leži nějaká deka. Nic jiného nám nezbývá, než od pondělí začít znovu makat od nuly," řekl po utkání zlínský kouč M. Spuchlák.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová, A. Vařechová - L. Hradilová 5/4, G. Nygrýnová 4, M. Sekulová 4/1, J. Mizerová 3, M. Kolářová 2, M. Jagodič 1/1, L. Polomíková 1, M. Kříčková, L . Sekulová, V. Matejíková, V. Hubová, K. Gajdošíková, V. Stará

Branky Poruby: S. Polášková 8/8, M. Konečná 6, E. Desortová 3, B. Mýlková 2, V. Smetková 2, A. Michalíková 2, H. Mučková 1, H. Maiwalderová 1, E. Minarčíková 1

Sedmičky: 8/6 - 8/8, vyloučení: 7 + ČK M. Kříčková - 5 + ČK E. Desortová, rozhodčí: M. Bečička, J. Horák, diváků: 200