Ženy i přes stíhací jízdu prohrály s Plzní

Zlínské házenkářky prohrály ve 13. kole po dramatické koncovce s Plzní.

DHC PLZEŇ - HANDBALL CLUB ZLÍN 26:25 (15:14)

Zlínský tým nastoupil bez nemocných, spojky V. Hubové a brankařky A. Vařechové. Chyběla i novicka M. Jagodič, která musela ještě dořešit povinnosti v dánském klubu. I když obrana Zlína nebyla optimální, první poločas nejprve vypadal, že by mohl patřit hostům. Po úvodní přetahované se Zlín dostal do čtyřbrankového vedení. I brankařka L. Benedíková pro to dělala maximum. Domácí hrát nepřestali a nakonec v 1. půli svou bojovností získali jednobrankové vedení.

Druhý poločas začal lépe domácí tým a ve 20. minutě za stavu 23:18 získal slibný náskok. Tahem na branku zaujalo v domácím dresu agilní mladinké křídlo P. Kepková. V brance Zlína střídala L. Benedíkovou Ž. Stojarová a společně se spoluhráčkami v poli začaly stíhací jízdu. Maximálním nasazením a bojem o každý míč v obraně i v útoku dokázali hosté srovnat ve 27. minutě na 24:24. V rozhodující fázi to na sebe vzala střelbou z dálky spojka Plzně V. Oravcová a Zlín mohl jen korigovat výsledek gólem ze sedmičky.

Sestava a branky Zlína: L. Benedíková, Ž. Stojarová - G. Nygrýnová 6, M. Kolářová 5, L. Hradilová 4/2, L. Polomíková 3, M. Kříčková 3, V. Stará 3/3, L. Sekulová 1, V. Matejíková, K. Gajdošíková, J. Mizerová

Branky Plzně: V. Mudrová 6, V. Oravcová 6/2, P. Kepková 5/1, L. Líbalová 3, D. Francová 2, L. Galušková 2, T. Poslední 1, A. Šmrhová 1

Sedmičky: 5/3 - 5/5, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: M. Hájek, M. Nezbeda, diváků: 141