Ženy prohrály s Mostem se ctí

Zlínské házenkářky prohrály v 10. kole MOL ligy s favorizovaným Mostem, přestože celé utkání soupeři šlapaly na paty.

HANDBALL CLUB ZLÍN - DHK BANÍK MOST 25:29 (11:15)

Zlínský tým neměl přehnaný respekt ze soupeře, který by jej měl svazovat. Věděl, že nemá co ztratit, maximálně může překvapit. V utkání chyběla stěžejní tvořivá spojka M. Kolářová (studijní povinnosti) a J. Mizerová. Široká marodka (K. Ševčíková, N. Herbočková, B. Rybníčková, M. Stuchlíková, K. Záhorová, M. Zahradníčková) nahrávala na smeč spíše hostům. Po zdravotní pauze nastoupila s minimálním tréninkovým zatížením L. Hradilová, stejně jako s nemocí bojující G. Nygrýnová.

V brance začínala patřičně namotivovaná Ž. Stojarová, která svým výborným výkonem držela spoluhráčky stále ve hře. Prvních šestnáct minut byl stav vyrovnaný, poté se dostal Most do tříbrankového vedení a poločas vyhrál. Ž. Stojarová čelila šesti sedmimetrovým hodům Mostu, tři z nich chytila. Jednu sedmičku se pokoušela zneškodnit i A. Vařechová.

Stejně tak ve druhé půli Zlín stále dotahoval, ale Most si své vedení hlídal. Nejvíce problémů domácí obraně dělaly reprezentační spojky S. Kovářová s J. Šustkovou, které dohromady vsítily 16 branek. Ve zlínském dresu vynikala M. Kříčková nejen v pivotu, ale i na spojce a dařilo se křídlům  L. Hradilové s L. Sekulovou. Do hry stále ještě nemůže naplno zasáhnout po zranění V. Hubová, zatím se postarala o stoprocentní proměnu sedmiček. Část utkání dochytala L. Benedíková, která vytáhla taky několik top zákroků.

Neztratily se ani mladé dorostenky. Stále se zlepšující K. Gajdošíková odvedla v pivotu solidní výkon, M. Mrázková s E. Chludovou v premiéře MOL ligy skórovaly.  Zlín zvládl v dané situaci utkání se ctí, bojoval celý zápas a soupeři nedaroval body zadarmo.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, L. Benedíková, A. Vařechová - L. Hradilová 6, M. Kříčková 6, L. Sekulová 4, K. Gajdošíková 3, G. Nygrýnová 2, V. Hubová 2/2, E. Chludová 1, M. Mrázková 1, L. Polomíková, V. Matejíková.

Nejvíce branek Mostu: S. Kovářová 10/2, J. Šustková 6/2, L. Mikulčík 3, K. Kostelná 3, D. Zachová 3/1

Sedmičky: 2/2 - 9/6, vyloučení 3 - 3, rozhodčí: A. Baader, J. Novotný, diváků: 145