Ženy prohrály po boji se Šalou

Zlínské házenkářky prohrály v 7. kole MOL ligy doma se Šalou.

HANDBALL CLUB ZLÍN - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA 21:25 (13:12)

Zlínské házenkářky vstoupily do utkání s odhodláním zvítězit a začátek jim patřil. Ve 3. minutě vedly 2:0, poté hostující tým otočil na 2:3. Domácím se podařilo odskočit a vytvořili si v 15. minutě náskok 7:4. Následně úřadovala Šaľa s pěti úspěšnými střeleckými pokusy a stav byl rázem 7:9. Zlín v posledních devíti minutách zabral a tento úsek vyhrál 6:3. Poločasový dílčí výsledek byl těsně v jejich režii.

Druhou půlku zahájili lépe hosté a do 47. minuty a stavu 19:19 bylo utkání stále vyrovnané a otevřené. Což platilo ještě i ve 24. minutě. Zlín prohrával o jedinou branku, kdy snižovala stav na 20:21 tahounka M. Kříčková. Soupeř zvládl koncovku a čtyřmi brankami strhl výhru na svoji stranu.  Nejlepší střelkyně  utkání, zlínská G. Nygrýnová, posledním gólem utkání pouze korigovala výsledek v 60. minutě.

Ve zlínské brance začínala B. Rybníčková, střídala ji Ž. Stojarová a utkání dochytala opět B. Rybníčková.

Na střídačce se po delší pauze objevila zraněná J. Mizerová, tentokrát však v roli vedoucí týmu. "Všechny holky bojovaly, ani moc technických chyb nebylo, až v posledních deseti minutách se to nezvládlo. Brankařky to měly tentokrát těžké, většina střel na ně šla ze šesti až sedmi metrů," hodnotila utkání z nezvyklé pozice zlínská nehrající spojka, která je již po operaci kolena v plné zátěži. " Nejraději bych už hrála, ale musím být trpělivá," dodala.

Sedmičky: 4/4 - 4/2, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí. T. Bubeníček, T. Petruška, diváků: 210

Sestava a branky Zlína: B. Rybníčková, Ž. Stojarová, L. Benedíková - G. Nygrýnová 7, M. Kříčková 5, K. Ševčíková 5/4, M. Kolářová 2, L. Polomíková 1, N. Herbočková 1, L. Hradilová, L. Sekulová, V. Matejíjková, K. Gajdošíková

Branky hostů: K. Pócsiková 6, N. Némethová 6/1, I. Bahýlová 6/1, T. Takáčová 4, N. Rácková 2, J. Vargová 1