Vysoká prohra v Praze na Chodově

UTKÁNÍ, NA KTERÉ BUDE LÉPE ZAPOMENOUT
 
CHODOVEM nemají naši hráči zrovna příznivou bilanci. Do Prahy odjížděli s pokorou, ale, i když si to nechtěli přiznat, i s určitými obavami.
Průběh utkání, s výjimkou první pětiminutovky, ale dokonale „předčil“ všechna očekávání a obavy jen potvrdil. Vyrovnaných bylo jen prvních pět minut utkání, kdy na tabuli svítil nerozhodný stav 2:2. Ještě v téže minutě šli domácí do vedení na 4:2 a dvě „slepené“ branky domácích v krátkém časovém úseku jakoby předznamenaly další vývoj utkání. Naše družstvo ještě stačilo snížit na 4:3, ale potom to byla smršť ze strany domácích – ve 13 minutě už vedli o šest, v 18 minutě o deset a ve 20 minutě o čtrnáct branek a bylo po zápase – poločas 24:9 hovoří za vše.
 
Druhý poločas už měl poněkud jiný průběh.
Domácí pod dojmem vysokého vedení přece jen celkově trochu polevili. Naši hráči poněkud zlepšili produktivitu své jinak nevýrazné střelby, ale obranná činnost pořád zaostávala za tou chodovskou. Výsledkem byl vyrovnaný průběh druhého poločasu, který skončil plichtou 15:15 a to na napravení zcela pokaženého prvního poločasu nestačilo.
 
Chodovští vyhráli zaslouženě. Výsledek určil jejich výkon hlavně v prvním poločase, kdy byli pány na hřišti, hráli s chutí a hlavně jim vycházelo vše, na co sáhli – např. většinu odražených míčů z blokovaných střel dostali do svých rukou a bezpečně zakončovali rychlými útoky, kterých bylo 8 (za celé utkání 12!!!!). Celkově měli domácí podstatně efektivnější střelbu (téměř o 30% lepší než naše družstvo), i když v počtu střel jsme svého soupeře přestříleli (64 Chodov, 69 Zlín).
Naopak našim hráčům nevycházelo skoro nic.
O našem družstvu nelze říci, že by utkání odevzdalo, že vůbec nebojovalo. To rozhodně ne. Ale bylo to utkání „blbec“, na které je nejlepší honem rychle zapomenout, ale samozřejmě je také nutné se z něho i poučit.
 

                                 TJ JM CHODOV - HC ZLÍN
                                        39:24 (24:9)

 
SESTAVA a BRANKY:
Hrdina, Gajdošík – Škalda 3, Kuzma 4, Fabík, Vavrys 3/1, Šáš 4, Brhel, Tydlačka 4, M. Kolařík 3, D. Kolařík 3, Zaoral
 
SEDMIČKY:
Chodov 1/1
Zlín 1/1
 
VYLOUČENÍ:
Chodov 2
Zlín 3
 
 
V následujícím víkendu mají mužské soutěže volno, protože bude svým 3. kolem pokračovat Český pohár, do kterého již zasáhnou i extraligové celky.
Naše družstvo vstoupilo do této soutěže ve 2. kole, kdy porazilo Uničov na jeho hřišti 35:28.
Pro 3. kolo byla našim házenkářům nalosovaná druholigová TELNICE, která do tohoto kola postoupila přes Dolní Cerekev (1. kolo) a  prvoligové Maloměřice (2. kolo).

Utkání se hraje v Telnici v neděli 21. října, v 17,00 hodin.

 
Další víkend je na pořadu 5. prvoligové kolo, ale naše družstvo má volno.
V 6. kole (4.11.2018, 11,00 hodin) zajíždíme v rámci regionálního derby do BYSTŘICE p/H.

Na domácí půdě uvidíme naše házenkáře až v 7. kole, v neděli 11. listopadu, v 16, 00 hodin, kdy na palubovce sportovní haly přivítají VELKOU BYSTŘICÍ.