Ženy vyhrály páté utkání v řadě, znovu pokořily Porubu

Zlínské házenkářky vyhrály i páté utkání play out Mol ligy, v němž porazily znovu v odvetě Porubu.

HANDBALL CLUB ZLÍN - DHC SOKOL PORUBA 19:14 (8:8)

Po úterní výhře v Písku 31:22  zopakovaly zlínské házenkářky bodový zisk i doma s Porubou. Lepší vstup do utkání měli právě domácí a vedli 2:0. Poruba přidala, srovnala a otočila skóre. Zlín dotahoval, což se mu podařilo nakonec až v poslední minutě. V brance kryla střely soupeřek Ž. Stojarová, která měla navíc dost síly neustále povzbuzovat svoje spoluhráčky ve hře. Vedle tradičních opor L. Hradilové a G. Ngrýnové byla pilířem obrany zejména M. Kříčková, sekundovala jí K. Vlková.

Ve druhé půli začali znovu úřadovat domácí a čtyřmi brankami v řadě se dostali do slibného náskoku 12:8. Následný menší výpadek a důrazná domluva kouče Poruby v time outu nakopla hostující tým k stíhací jízdě. Ve 21. minutě svítil na tabuli stav 13:13. Následovala pětibranková šňůra domácích a o vítězi bylo rozhodnuto. Porubu ve druhé půli oslabilo vyloučení bývalé zlínské hráčky V. Andrýskové do konce zápasu za tři dvouminutové tresty.

Výtečný výkon ve zlínském dresu podala křídelnice N. Herbočková, hrající v obraně na hrotu, kde sbírala soupeřkám jednu přihrávku za druhou a nutila svým pohybem protihráčky k dalším chybám. V útoku do toho šla po hlavě K. Ševčíková. Ve druhé půli se rozstřílela i A. Očadlíková. Hru dirigovala a zásobovala spoluhráčky finálními přihrávkami A. Baumbachová. Do hry se aktivně zapojila téměř celá střídačka, premiéru na hřišti v Mol lize si odbyly dorostenky M. Polášková a S. Pavelková, které doplnila i nadějná spojka S. Fiurášková. Ta se blýskla hezkými akcemi v útoku. Utkání završila chycenou sedmičkou mladičká brankařka, již zmiňovaná S. Pavelková.

U soupeře zaujala tahem na branku spojka E. Desortová a brankařky L. Roháčková s H. Mučkovou.

Po výhře se zlínské házenkářky radovaly a užívaly si potlesku věrných fanoušků, kterým daly v posledním domácím utkání hezký dárek. Poslední zápas sezony je na programu v pátek 18. května od 18 hodin v Hodoníně.

Sestava a branky Zlína: Ž. Stojarová, B. Rybníčková, S. Pavelková, L. Benedíková - A. Očadlíková 4, K. Ševčíková 3, N. Herbočková 2, S. Fiurášková 2, M. Kříčková 2, K. Vlková 2, Hradilová 2/2, A. Baumbachová 1, L. Polomíková 1, G. Nygrýnová, V. Matejíková, M. Polášková

Nejvíce branek Poruby: E. Desortová 5, M. Sekulová 3, M. Revajová 3

Sedmičky: 3/2 - 5/3, vyloučení: 5 - 7 + ČK V. Andrýsková, rozhodčí: A. Baader. J. Novotný, diváků: 180

kompletní fotogalerie ZDE (foto J.Pavlík)