Mise žen splněna, výhrou nad Hodonínem se zachránily v nejvyšší soutěži

Zlínské házenkářky vyhrály třetí utkání play out a zajistily si i pro příští sezonu účast v mezinárodní soutěži.

HANDBALL ZLÍN  - HK HODONÍN 28:26 (13:14)

Nervozita hráček byla patrná od začátku na obou stranách. Zlín sice vsítil úvodní branku, ale následně prohrával 1:3, 2:4, 3:5. Čtyřmi brankami se však dostal do vedení 7:5, ve 20. minutě bylo srovnáno na 9:9. Závěr prvního poločasu vyšel lépe hostům a ujal se jednobrankového vedení. Střelecky táhla vpřed své spoluhráčky zejména agilní zlínská spojka G. Nygrýnová, přidaly se L. Hradilová, K. Ševčíková, A. Očadlíková a M. Kříčková. V brance chytala L. Benedíková, střídala ji B. Rybníčková, která měla více jistých zákroků.

Hodonínský tým na hřišti jednoznačně řídila zkušená A. Tóthová, střelecky vedle ní vynikala tradičně A. Patrnčiaková. V brance hostů předváděla dobrou práci mladičká B. Zichová.

V 9. minutě druhé půle  byl stav 18:18, hosté se utrhli třemi brankami, naštěstí Zlín ztrátu opět dohnal. Pět minut před koncem za stavu 25:25 se začínalo opět doslova od nuly. Domácí házenkářky koncovku zvládly, třemi brankami v řadě si pojistily výhru. Soupeř stav v poslední minutě jen korigoval. Radost zlínského týmu byla enormní a může si na chvilku vydechnout. I když jej čekají  v krátkém časovém odstupu tři odvety, již nemusí být ve stresu.

Přes všechny peripetie, které Zlín v letošní sezoně potkaly, se podařilo mladému celku pod vedením kouče M. Spuchláka situaci ustát. Po dohrání zbývajících duelů v Mol lize a zároveň 1. lize se tým může v klidu připravovat na další sezonu.

Kompletní fotogalerie ZDE (foto J.Pavlík)